Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Gedania Żukowo wyszła na finansową prostą

Gedania Żukowo wyszła na finansową prostą

fot. archiwum

Gedania wychodzi z długów. Klub, który zalegał z wynagrodzeniem za siedem miesięcy, spłacił niemal całość zadłużenia! Prezesowi Stankiewiczowi zależy przede wszystkim na tym, aby drużyna była odbierana jako wiarygodna finansowo.

Mało jest klubów, które kosztem wzmocnień spłacają zaległości względem zawodniczek, które zdecydowały się na odejście. W Gedanii wypracowane w ostatnim czasie środki finansowe przeznaczono na spłacenie zadłużenia względem byłych siatkarek, a nie na zakupy nowych!

Zależy nam, aby być odbieranym w kraju jako klub wiarygodny finansowo. W czasach kryzysu zdarzają się kłopoty, ale nie można zapominać o zobowiązaniach. Dlatego ze wszystkimi siatkarkami wyszliśmy już niemal na zero, jeśli chodzi o zaległości. Pewne pieniądze pozostały do wypłacenia tylko Skowrońskiej oraz Ziemcowej i Sawoczkinie. Z pozostałymi jesteśmy w pełni rozliczeni – deklaruje prezes Zdzisław Stankiewicz .

 Obraliśmy taką samą taktykę budowania zespołu, jaka sprawdziła się w poprzednim sezonie. Najpierw wybierzemy do kadry własne wychowanki, a następnie zdecydujemy, na które pozycje wymagane są wzmocnienia. Zgodnie z regulaminem możemy na przykład zaangażować aż trzy siatkarki zagraniczne – dodaje prezes klubu.

Rozmowy na temat wysokości budżetu Gedanii na sezon 2009/10 odłożone zostały na lipiec. Wówczas Albin Bychowski, burmistrz Żukowa wróci z delegacji do zaprzyjaźnionych miast w Niemczech i Francji. Następnie ma zostać określona wielkość pomocy miasta dla siatkarek. Ponadto są duże szanse, że klub pozyska sponsora strategicznego wywodzącego się z gminy Żukowo.

 

więcej w serwisie lsk.net.pl

 

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved