Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Dorota Świeniewicz za droga na PlusLigę Kobiet?

Dorota Świeniewicz za droga na PlusLigę Kobiet?

fot. archiwum

Przyjmująca Dorota Świeniewicz powróciła do reprezentacji, by pomóc jej podczas mistrzostw Europy. Siatkarka po jesiennym turnieju zamierza zakończyć karierę. Możliwe jednak, że będzie grać dalej, ale w PlusLidze Kobiet jej nie zobaczymy.

37-letnia zawodniczka pod koniec ubiegłego roku z powodu zaległości finansowych rozwiązała kontrakt z z włoskim klubem Tena Volley Santeramo. Dorota Świeniewicz deklarowała, że zakończy karierę.

Rozpoczęła jednak treningi w Pile pod okiem Jerzego Matlaka i za jego namową powróciła do kadry. Dwukrotna mistrzyni Europy na turniejach międzynarodowych w Montreaux i w Turynie wypadła przeciętnie. Na forach internetowych kibice krytycznie wypowiadali się na temat jej gry.

Dorota jest potrzebna kadrze. Jestem przekonany, że będzie grać coraz lepiej. Poza tym ona potrafi zadbać o dobrą atmosferę w reprezentacji. To dobry duch zespołu – przekonuje były selekcjoner Andrzej Niemczyk .Ma spore umiejętności i ogromne doświadczenie. Każda drużyna ligowa chciałby mieć taką siatkarkę w zespole. Nie stać nas jednak na nią. Nie jesteśmy tak bogatym klubem jak niektórzy sądzą – przekonuje prezes i trener Muszynianki Bogdan Serwiński .

Pod względem finansowym w Polsce z Muszyną może się równać jedynie Aluprof Bielsko-Biała, w którym Świeniewicz już w przeszłości występowała. Działacze klubu przyznają, że w dobie kryzysu nie stać byłoby ich na gwiazdorski kontrakt. Najlepsze siatkarki w PlusLidze zarabiają około 40 tys. złotych brutto miesięcznie. Taką umowę ma m.in. Anna Barańska z Aluprofu. Świeniewicz nowy klub musiałby zaoferować jeszcze lepszą umowę.

 

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved