Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Warming Olsztyn najlepszy na plaży

Warming Olsztyn najlepszy na plaży

fot. archiwum

- Olsztyn jest coraz mocniejszy, a na tym nie koniec. Jeszcze będzie o nas głośno... - obiecuje Przemysław Ponikarczyk, trener niesłyszących siatkarzy Warmigu, którzy ostatnio zgarnęli dublet w mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej.

Głośno o siatkarzach Warmigu Olsztyn zrobiło się w światku niesłyszących sportowców już kilka tygodni temu. Pierwszy w historii medal mistrzostw Polski (srebro w hali), pięć powołań do kadry na wrześniowe igrzyska niesłyszących na Tajwanie, no i mnóstwo pochwał od postronnych obserwatorów. Kolejnym etapem olsztyńskiego „mieszania" w krajowej hierarchii miały być mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej. Miały być, no i były, bo na plaży miejskiej w Olsztynie Tomasz Orzeł i Jacek Kalinowski z Warmigu zdobyli złoto, a Krzysztof Opęchowski i Jakub Kupczałojć srebro MP!

Przyznaję, pierwszego miejsca Tomka i Jacka się spodziewałem – mówi Przemysław Ponikarczyk . – Skoro w sparingach z zawodowymi siatkarzami, którzy grają na plaży już od ładnych paru lat, chłopcy potrafili ugrać 17 czy 18 punktów na set, to o czymś to świadczy. Gołym okiem było widać, że Tomek i Jacek mocno idą w górę. Bałem się tylko jakichś losowych historii, które mogą pokrzyżować nawet najlepsze plany. No, ale na szczęście obyło się bez przykrych niespodzianek i tytuł został w Olsztynie – kończy Przemysław Ponikarczyk.

O ile awansu do finału pary Orzeł/Kalinowski można się było spodziewać, to już tego, że mecz o złoto MP będzie wewnętrzną sprawą olsztynian, raczej niekoniecznie. – Powiem szczerze, srebro Krzyśka i Kuby to dla mnie wielka radość i niespodzianka – przyznaje Przemysław Ponikarczyk. 

źródło: sport.wm.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved