Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Katarzyna Skowrońska-Dolata: Nie chciałam operacji

Katarzyna Skowrońska-Dolata: Nie chciałam operacji

fot. archiwum

- Jestem pełna optymizmu, bo z moimi ścięgnami Achillesa jest coraz lepiej - powiedziała dla "Przeglądu Sportowego" Katarzyna Skowrońska. Zawodniczka w zeszłym tygodniu odbyła konsultacje u lekarza naszej piłkarskiej kadry.

Po ponad sześciotygodniowej przerwie na rehabilitację, rozpoczęła pani pierwsze w tym roku treningi z reprezentacją. Jak się pani obecnie czuje?

Katarzyna Skowrońska – Dolata: – "W minionym tygodniu byłam na kolejnych konsultacjach u Jacka Jaroszewskiego, który jest także lekarzem kadry piłkarskiej. Jestem pełna optymizmu, bo z moimi ścięgnami Achillesa jest coraz lepiej.(..) Nie chciałam operacji, bo wtedy miałabym ten rok już z głowy, a chcę pomóc reprezentacji w eliminacjach mistrzostw świata oraz w jesiennych mistrzostwach Europy (odbędą się w Polsce od 25 września do 4 października – przyp. red.)."

Czy kwestia ubezpieczeń zdrowotnych w reprezentacji została już rozwiązana?– "Niestety ciągle mówi się na ten temat, a żadnych konkretów nie ma. Dla mnie ta sprawa jest priorytetem. Zanim zacznę porządnie skakać i trenować z pełnym obciążeniem, chcę wiedzieć w jaki sposób PZPS ureguluje tę kwestię. My siatkarki musimy przecież mieć zabezpieczenie w przypadku kontuzji podczas pobytu na zgrupowaniach i meczach kadry."

Reprezentacja prowadzona przez Jerzego Matlaka znakomicie zaprezentowała się ostatnio w mocno obsadzonym turnieju międzynarodowym w Turynie, gdzie zajęła pierwsze miejsce. Nikt się nie spodziewał, że Polki mogą zagrać aż tak dobrze.

– "Ja też byłam zaskoczona wynikami jakie osiągnęły we Włoszech moje koleżanki. Niestety nie miałam możliwości zobaczenia tych spotkań. Oglądałam za to w telewizji wszystkie mecze wcześniejszego turnieju w Montreux. Tam dziewczyny wypadły dobrze, w doborowym towarzystwie plasując się na piątym miejscu. Naprawdę bardzo się cieszę, że tak świetnie się spisały. Wygrane w Turynie z Włoszkami i Japonkami dodały im pewności siebie. Poza tym wpłynęły na dobrą atmosferę w kadrze."

 

*więcej w Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved