Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Siatkarze grają na piasku, ruszył Ziaja Cup

Siatkarze grają na piasku, ruszył Ziaja Cup

fot. archiwum

Sopocki MOSiR rozpoczął letni sezon na plaży. W weekend odbył się pierwszy turniej siatkówki plażowej. Podobnie jak w ubiegłych latach siatkarski turniej z cyklu Ziaja Cup w kategorii Open otworzył letni sezon na plaży w Sopocie.

Do wyczerpującej rywalizacji na piasku stanęło 38 siatkarzy (19 par). W turnieju zabrakło dwójki Wiktor ChełmińskiRobert Michniewski , którzy w poprzednich dwóch latach w sopockim turnieju nie mieli sobie równych. Mimo tego – jak podkreślają organizatorzy – poziom i atmosfera samych zawodów były na najwyższym poziomie. Najwyższą formą błysnęli młodzi siatkarze Stanisław Wawrzyńczyk oraz Mateusz Zarucki . Po niezwykle emocjonującym meczu, pokonali oni w finale Piotra Ilewicza i Bartłomieja Szczypczyka zaledwie dwoma punktami (22:20). W drodze do finału zwycięska para nie dała swoim rywalom żadnych szans na zwycięstwo. Strachu napędzili im jedynie Karol Jaworski i Adam Miotk , którzy w ćwierćfinale przegrali zaledwie dwoma punktami. – Do końca wakacji odbędą się jeszcze trzy turnieje, a dla zwycięzców przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody rzeczowe [m.in. cenne zegarki – red.] – informuje Marcin Wargin , dyrektor sopockiego MOSiR-u. – Po każdym turnieju trzy najlepsze dwójki oprócz punktów do klasyfikacji generalnej otrzymają również sprzęt sportowy, dlatego zachęcam wszystkich chętnych do udziału w naszych zawodach – dodaje Wargin .

A już dzisiaj sopocki MOSiR zaprasza na turniej piłki nożnej plażowej z cyklu Colo Cup dla młodzieży urodzonej w 1994 r. i młodszych. Zapisy będą prowadzone do godz. 10 w "Centrali Rybnej" w Łazienkach Płn. (wejście nr 17). Z kolei w piątek (3 lipca) odbędzie się turniej siatkówki z cyklu Nestea Cup dla młodzieży z rocznika 1990 i młodszych. Zapisy do godz. 10 w klubie "Czarna Perła" w Łazienkach Płn. (wejście nr 19).

  

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved