Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Mozolnie budowany zespół siatkarek

Mozolnie budowany zespół siatkarek

fot. archiwum

- Niestety nasz klub nie jest zbyt wiarygodny, a to jest dość istotny problem przy zatrudnianiu nowych zawodniczek - mówi Adam Cybulski, prezes białostockiego zespołu siatkarek. Większość drużyn, ma już praktycznie skompletowane składy.

Ekipa Pronaru Zeto Astwa AZS Białystok ciągle jeszcze jest w trakcie budowy. Mimo że działacze po poprzednim sezonie, zakończonym na siódmym miejscu w tabeli, nie planowali rewolucji kadrowej, stała się ona faktem. Z zespołu odeszły bowiem prawie wszystkie zawodniczki, które stanowiły o sile drużyny. Z podstawowego składu została jedynie na pewno libero Magdalena Saad . Część siatkarek, jak Izabela Żebrowska , czy Dominika Koczorowska , same zdecydowały się na zmianę barw klubowych, mimo że miały oferty pozostania w Białymstoku. Z odejść innych (Agata Karczmarzewska-Pura, Marlena Mieszała ) działacze byli z kolei nawet zadowoleni.

– "Myślę że bez tych zawodniczek zespół utrzymałby się w lidze, a ich kontrakty były sporym obciążeniem dla klubu" – stwierdza Cybulski . – "Niestety ktoś podpisał wysokie umowy, nie wiedząc chyba do końca, jakim budżetem dysponuje i teraz mamy problemy. Robimy wszystko co możliwe, aby pozyskać nowe zawodniczki, ale w obecnej sytuacji finansowej nie jest to takie proste."

Białostocki klub ma problemy finansowe w zasadzie od momentu, kiedy, przed trzema laty, kupił miejsce w krajowej elicie. Co sezon powtarza się ten sam scenariusz, wobec zawodniczek są zaległości finansowe i po rozgrywkach dochodzi do kadrowej rewolucji. Dlatego działaczom trudno idzie pozyskiwanie zawodniczek, na razie na przyszły sezon zakontraktowali trzy nowe siatkarki. Barw białostockiej ekipy bronić będą środkowa Katarzyna Wysocka oraz atakująca Małgorzata Cieśla (obie z MKS-u Dąbrowa Górnicza). Ponadto za rozgrywanie akcji odpowiadać ma Magdalena Godos , była reprezentantka Polski, grająca ostatnio w zespole z Kalisza. Kto będzie drugą rozgrywającą? W tym przypadku są dwie możliwości: albo zostanie Czeszka Lucie Muhlsteinova , albo do drużyny wróci Białorusinka Olga Palczewska .– "Z Lucie jesteśmy w kontakcie i różnice w sprawie nowej umowy są naprawdę niewielkie. Myślę że pertraktacje uda nam się zakończyć pozytywnie" – mówi Cybulski. – "Jeżeli natomiast chodzi o Palczewską, to na początku lipca reprezentacja Białorusi ma grać w Pile z kadrą Polski i wówczas może porozmawiamy."

Jeżeli w Białymstoku zostanie Muhlsteinova to niewykluczone, że działaczom uda się również namówić do gry w klubie jej rodaczkę – atakującą Anetę Havlickovą . W zasadzie przesądzone jest, że kontrakt z ekipą z Białegostoku podpisze środkowa Elena Hendzel .

– "Jej podpis pod kontraktem to kwestia dni, ustalamy jeszcze pewne szczegóły"- wyjaśnia Cybulski. Tym samym białostoczanie będą musieli pozyskać jeszcze zawodniczkę na przyjęcie. Być może będzie nią Agnieszka Starzyk , która ostatnio była zawodniczką Gwardii Wrocław, ale nie grała za wiele z powodu urazu barku. Inną z opcji jest Justyna Sachmacińska , która ostatnio była wypożyczona do I-ligowego Piasta Szczecin.

– "Rozmawiamy z kilkoma zawodniczkami, ale ceny stawiane przy ich nazwiskach są zaporowe. Z drugiej strony już prawie wszystkie ekipy skompletowały składy, a więc może i ceny niedługo spadną" – mówi Cybulski. – "Mimo wszystko myślę, że uda nam się skompletować skład, który spokojnie utrzyma się w lidze, bo na walkę o jakieś wyższe miejsca w chwili obecnej mowy być nie może. Wierzę że trener Alojzy Świderek dobrze poukłada zespół przed startem rozgrywek."

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved