Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Grzegorz Łomacz: Czas działa na naszą korzyść

Grzegorz Łomacz: Czas działa na naszą korzyść

fot. archiwum

Komplementowany przez samego trenera Brazylii, Bernardo Rezende, młody rozgrywający reprezentacji Polski, Grzegorz Łomacz w rozmowie ze „Strefą Siatkówki" podsumował weekend Ligi Światowej w Łodzi oraz przyznał, że „canarinhos" udzielili jego zespołowi znakomitej lekcji siatkówki.

Nie ma co ukrywać, tego weekendu Ligi Światowej nie możecie zaliczyć do udanych… Czy twoim zdaniem już we Wrocławiu jest szansa na przełamanie złej passy i pokazanie swoich umiejętności?

Na pewno będziemy chcieli wygrać we Wrocławiu, jak najlepiej zagrać, wygrać oba te spotkania za trzy punkty, ale to jest ciężko… Jesteśmy nową grupą, do tego młodą, nie za bardzo doświadczoną na arenie międzynarodowej i na pewno potrzeba czasu, żebyśmy się zgrali, żeby wszystko funkcjonowało tak, jak należy .

Na pewno Brazylia udzieliła wam potężnej lekcji siatkówki. Czego się nauczyliście?Tak, jak powiedziałaś, to jest chyba najlepsza lekcja, jaką można dostać. W meczach takich, jak ten musimy się ogrywać, musimy parę razy dostać w tyłek, tak jak dzisiaj i chyba o to w tym chodzi, żebyśmy się uczyli właśnie od takich zawodników.

Brazylia jest już pewna pierwszego miejsca w grupie, ale w ostatnim czasie coraz częściej mówi się o ewentualnym przyznaniu Polsce dzikiej karty na turniej finałowy Ligi Światowej. Twoim zdaniem, gdyby się to udało, jesteście w stanie powalczyć w Belgradzie?

Na pewno czas działa na naszą korzyść, bo im więcej będziemy trenować, grać, tym lepiej powinna wyglądać ta gra i miejmy nadzieję, będziemy w stanie zająć  miejsce gwarantujące nam tą dziką kartę. Będziemy robić wszystko w tym kierunku.

Twoi reprezentacyjni koledzy po sobotnim spotkaniu chwalili atmosferę panującą w zespole…

Poza boiskiem jest naprawdę wszystko super. Atmosfera jest fajna i tutaj nie ma jakichś tam kłótni w zespole. Trenujemy ciężko, ale wiadomo, że jak już wcześniej mówiliśmy, potrzeba na to czasu. Nie można tak od razu powiedzieć sobie, że będzie wychodziło i będzie wychodziło .

Jak czułeś się grając przed tak licznie zgromadzoną publicznością?

Pierwszy raz w życiu coś takiego przeżyłem… Coś wspaniałego… Na pewno wspaniałe uczucie i nic więcej chyba nie muszę dodawać…

Dziękuję za rozmowę.

*Rozmawiała Ewa Staszewska (Strefa Siatkówki)

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved