Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Giba: Nie czuję się najlepszy na świecie

Giba: Nie czuję się najlepszy na świecie

fot. archiwum

Giba - mistrz olimpijski, mistrz świata, zdobywca Pucharu Świata, aż sześciokrotny triumfator w Lidze Światowej. Nasi kibice go uwielbiają, on doskonale czuje się w naszym kraju... Czy podpisze kontrakt z zespołem PlusLigi?

Po raz pierwszy Liga Światowa zawitała do nowej hali w Łodzi. 13 tys. fanów, kosmiczny doping… Jakie wrażenia?

Giba: – "Fantastyczne. Atmosferę można spokojnie porównać do tej, jaka panuje w katowickim „Spodku". Polska to w chwili obecnej mekka siatkówki. Mówię to z pełną odpowiedzialnością."

Dlaczego nie zdecydował się pan na grę w polskiej lidze? Była taka okazja – odszedł pan z ligi rosyjskiej, ale wybrał jednak powrót do ojczyzny.– "Mam prawie 33 lata, jeszcze trzy, cztery sezony pogram w siatkówkę na najwyższym poziomie i to jest czas, aby zarobić pieniądze na spokojną starość."

W PlusLidze zespoły płacą bardzo dobrze. Przecież ostatnio kontrakt z Jastrzębskim Węglem podpisał sam Paweł Abramow. Więc chyba jednak nie chodzi o finanse.

– "Nie ukrywam, że po przygodzie z ligą rosyjską chciałem wrócić do swojego kraju, do rodziny, przyjaciół, znajomych. Muszę psychicznie odetchnąć. Ale w najbliższej przyszłości? Kto wie…"

Czy w polskiej reprezentacji widzi pan zawodnika, który jest w stanie zastąpić pana w fotelu „najlepszego zawodnika świata"?

– "Po pierwsze, nie czuję się najlepszy na świecie. Siatkówka to gra zespołowa i w reprezentacji Brazylii znalazło się tylu fantastycznych zawodników w jednym czasie, że od wielu lat gramy w finałach wielkich imprez i często wygrywamy. A, że kibice i dziennikarze zawsze wybierają tego jedynego-najlepszego, to jakoś pada na mnie (śmiech). Co do polskich talentów… Macie Michała Winiarskiego – ten zawodnik już robi wielką karierę. A za rok, dwa… Już się boję – poważnie!"

 

*więcej w Sportfan.pl

*rozmawiał Marek Bobakowski (Sportfan.pl)

źródło: Sportfan.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved