Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Bruno Rezende: Polscy fani są fantastyczni

Bruno Rezende: Polscy fani są fantastyczni

fot. archiwum

Bruno Rezende, młody rozgrywający "canarinhos" dostrzegł wiele pozytywów w grze polskiego zespołu i jest przekonany, że przed tą  drużyną jest przyszłość. Zawodnik jest także zauroczony polską publicznością i ma nadzieję na szybki powrót do naszego kraju.

Bruno, mimo gładkiego zwycięstwa twojego zespołu nad reprezentacją Polski, dostrzegasz jakieś pozytywne strony gry naszej odmłodzonej drużyny?

Oczywiście, że tak. Myślę, że reprezentacja Polski potrzebuje więcej ogrania, ponieważ to młody zespół. Ta drużyna musi zdobyć doświadczenie w rozgrywkach międzynarodowych, by lepiej grać. Moim zdaniem nasi przeciwnicy zaprezentowali się bardzo dobrze w bloku. Według mnie Możdżonek to jeden z najlepszych blokujących na świecie. Myślę, że Kurek to bardzo dobry zawodnik, a w waszym zespole jest wielu zdolnych siatkarzy. Poza tym Wlazły i Winiarski wkrótce dołączą do zespołu. To naprawdę bardzo dobra drużyna. Myślę, że bardzo dobrze grało się nam przez te dwa dni. Nie pozwoliliśmy przeciwnikom na grę w swoim stylu. Na pewno dla naszych rywali to było trudne, ale moim zdaniem mimo wszystko to nie był zły dzień dla Polaków.

Do twojego zespołu dołączył uważany za jednego z najlepszych siatkarzy świata Giba. Czujecie się w związku z tym silniejsi?Oczywiście, z Gibą gra się łatwiej (śmiech). Ale myślę, że musimy więcej czasu poświęcić na wspólne treningi, bo trenujemy wspólnie zaledwie od około dwóch tygodni i musimy także popracować nad precyzją naszej gry. Moim zdaniem to bardzo dobrze móc grać u boku Giby, bo to zawodnik, który ma ogromne doświadczenie, a dla naszych młodych zawodników ma to naprawdę istotne znaczenie.

Jeszcze przed tym weekendem Ligi Światowej byliście jedynym niepokonanym zespołem tegorocznej edycji tych rozgrywek… Jak udaje się wam znaleźć motywację do gry w takiej sytuacji?

Nie myślimy o tym w ten sposób. Myślę, że musimy poprawiać naszą grę z dnia na dzień, to jest naszym celem. Koncentrujemy się na turnieju finałowym Ligi Światowej w Serbii, dla nas to priorytet, chcemy tam być. Oczywiście byłoby dobrze pozostać niepokonanym zespołem, ale dla nas w tym momencie to nie jest najważniejsze.

Co sądzisz o polskiej publiczności, atmosferze w czasie tego weekendu?

Polscy fani są fantastyczni, tworzą spektakularne widowisko. Chciałbym im podziękować, ponieważ świetnie nas dopingowali i mam nadzieję wkrótce tu powrócić.

Dziękuję za rozmowę.

*Rozmawiała Ewa Staszewska (Strefa Siatkówki)

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved