Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > W Pile chciali trafić na Schwerin, pojadą do Zurychu

W Pile chciali trafić na Schwerin, pojadą do Zurychu

fot. archiwum

Szwajcarski zespół Volero Zurich wyciągnęły podczas wczorajszego losowania w Wiedniu siatkarki PTPS Piła. Jeśli go przejdą, następnym ich rywalem w Pucharze Konfederacji CEV może być słynna Urałoczka Jekaterinburg.

Losowana była 1/16 finału, rozgrywana systemem play-off. Piła przystąpiła do tych rozgrywek, choć miała propozycję gry z dziką kartą w Lidze Mistrzyń. – Woleliśmy z nowym składem nie rzucać się na tak głęboką wodę. Poza tym, jeśli grać w Lidze Mistrzyń, to po wywalczeniu do niej prawa, a nie z powodu dzikiej karty – mówi wiceprezes pilskiego klubu Radosław Ciemięga . Dziką kartę dostał MKS Dąbrowa Górnicza.

A PTPS Piła gra w niżej notowanym Pucharze CEV, w którym jednak można znaleźć takie tuzy jak rosyjska Urałoczka Jekaterinburg, w której gra cała gama siatkarek kubańskich. I na Urałoczkę mogą trafić pilanki, jeśli przejdą swa pierwszą przeszkodę.

To Volero Zurich, mistrz Szwajcarii, który w swych szeregach ma tak znaną siatkarkę jak Amerykanka Robyn Ah Mow-Santos . Grają tu też Białorusinka Jekaterina Skrabatun oraz Bułgarka Gabriela Kojewa .Jeszcze w zeszłym sezonie nie mielibyśmy wątpliwości, że Piła jest faworytem takiego starcia. Teraz jednak skład pilskiej drużyny bardzo się zmienił i nie wiadomo, jak się to skończy. – Chcieliśmy wylosować Schwerin z Niemiec, który jest miastem partnerskim Piły. Ważne, że blisko. I ważne, że zachowaliśmy ciągłość gry w pucharach – mówi Ciemięga. Mecze odbędą się jesienią, a pierwszy z nich – w Pile.

Ponieważ rozlosowano całą drabinkę rozgrywek, wiadomo, że zwycięzca pary Volero Zurich – PTPS Piła zagra z triumfatorem starcia Urałoczką kontra AEL Limassol z Cypru.

 

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved