Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE gr. C: Gładkie zwycięstwa Portugalczyków i Słowaków

LE gr. C: Gładkie zwycięstwa Portugalczyków i Słowaków

fot. archiwum

Wszystkie wczorajsze spotkania w grupie C Ligi Europejskiej zakończyły się w trzech setach. Problemów z pokonaniem Białorusinów nie mieli Słowacy, a w portugalskim Peso da Régua góra byli gospodarze, wygrywając z Austrią.

Po zeszłotygodniowych bojach nad Dunajem, gdzie zarówno Austriacy jak i Portugalczycy podzielili sie punktami w Peso da Régua kolejne zwycięstwo odnieśli gospodarze pewnie zwyciężając reprezentację Austrii 3:0.

W Humenne pierwsza partia meczu pomiędzy Słowakami, a Białorusinami rozpoczęła się od zaciętych bojów o każdą piłę. Dopiero od stanu 12:12 podopieczni Emanuele Zaniniego zaczęli sukcesywnie powiększać przewagę pewnie wygrywaj 25:15. Drugi set również zaczął się o walki punku za punkt. Po atakach Joščáka Słowacy odskoczyli na trzy punkty (12:9), a na przerwę techniczną schodzili prowadząc 16:11. Po wznowieniu, obraz gry się nie zmienił. Gospodarze dalej konsekwentnie grali w ataku zwyciężając 25:17. W trzeciej i jak się okazało ostatniej partii meczu nasi południowi sąsiedzi dalej dyktowali warunki gry, chociaż wygrana w tej odsłonie nie przyszła im łatwo. Słowacy wygrali trzeciego seta 25:23.

Portugalia – Austria 3:0
(25:23, 25:21, 25:17)

Słowacja – Białoruś 3:0
(25:15, 25:17, 25:23)

Zobacz również:
Wyniki i tabelę po 4. kolejce spotkań Ligi Europejskiej w gr Cźródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved