Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Cel Jastrzębskiego Węgla w LM? Wygrana w każdym meczu

Cel Jastrzębskiego Węgla w LM? Wygrana w każdym meczu

fot. archiwum

Jastrzębski Węgiel wystąpi w prestiżowych rozgrywkach Ligi Mistrzów w bardzo silnej grupie, ochrzczonej już mianem „grupy śmierci". Strefa Siatkówki chwilę po losowaniu rozmawiała z prezesem śląskiej drużyny, Zdzisławem Grodeckim.

Jakie są Pana zapatrywania na udział zespołu Jastrzębskiego Węgla w Lidze Mistrzów? Jest Pan podekscytowany tym, że możecie walczyć z najlepszymi czy jest jednak lekka obawa przed wymagającymi rywalami…

Zdzisław Grodecki : Ja się bardzo cieszę, że po raz pierwszy w historii Jastrzębskiego Węgla, przy trzecim udziale w Lidze Mistrzów mogliśmy zorganizować taki "event", gdzie losowanie Ligi Mistrzów śledzili wspólnie władze miasta, władze klubu, sponsorzy, zawodnicy Jastrzębskiego Węgla, wspaniała, najwspanialsza w Polsce grupa kibiców. Cieszę się bardzo, że w Lidze Mistrzów będziemy grali z tak wspaniałymi drużynami jak Piacenza, mistrz Włoch, jak Friedrichshafen, zdobywca Ligi Mistrzów, jak Panathinaikos Ateny, w barwach którego wystąpi nasz ulubieniec kibiców Guillaume Samica, Paweł Zagumny oraz inni zawodnicy. Myślę, że hale zawsze będziemy mieli pełne. Grupa na pewno jest bardzo mocna. Bardzo mocnym zespołem jest Jastrzębski Węgiel, który na rozkładzie ma Sisley Treviso, Dynamo Kazań, wiele innych zespołów. Cieszymy się, że będziemy mogli dla mieszkańców Jastrzębia Zdroju sprowadzić takie zespoły i rozsławiać imię tego miasta i sponsorów na świecie.

Co Pana zdaniem będzie sukcesem w związku z udziałem pana zespołu w tych prestiżowych rozgrywkach? Jakie cele stawiane są przed drużyną Jastrzębskiego Węgla?Dla mnie osobiście i dla klubu sukcesem będzie to, że w każdym meczu będziemy grali o jak najwyższą stawkę, że będziemy zostawiać serce na boisku, że będziemy podchodzili z entuzjazmem do meczu, że będziemy walczyli. A kiedy to wszystko zapanuje, to w każdym meczu nie będziemy na straconej pozycji, bo będziemy walczyli o zwycięstwo. A co do celów… Nie należy stawiać sobie celów dalekosiężnych. Trzeba stawiać sobie cele bliskie. Wygrywanie każdego meczu, to będzie celem Jastrzębskiego Węgla w Lidze Mistrzów, pokazywanie bardzo dobrej siatkówki. Jak pokażemy bardzo dobrą siatkówkę to zespół, który mamy będzie grał dobrze.

Jastrzębski Węgiel w ostatnich tygodniach był chyba sprawcą największych niespodzianek w polskiej siatkówce. Najpierw otrzymanie dzikiej karty i udział w prestiżowej Lidze Mistrzów, a chwilę później spektakularny transfer Pawła Abramowa. Pana zdaniem Abramow jest w stanie stać się nowym liderem zespołu? Wokół niego chcecie zbudować zespół, który jest w stanie zawojować Ligę Mistrzów?

Wszyscy sympatycy siatkówki w Polsce, w Europie, na świecie, którzy znają Pawła Abramowa wiedzą, że jest to taki lider zespołu, przewodnik stada. My szukaliśmy zawodnika, który będzie liderem nie papierowym, ale będzie rzeczywistym liderem zespołu. Ufamy, że dobrze wkomponuje się w zespół i rzeczywiście będzie tym przewodnikiem stada, który poprowadzi nasz zespół do gry tak, jak oczekują tego kibice, sponsorzy i wszyscy sympatycy Jastrzębskiego Węgla.

Mówi się, że Paweł Abramow jest generałem Waszej drużyny. Czy planujecie jeszcze sprowadzenie jakichś pułkowników, żeby wzmocnić waszą armię, pozostając przy terminologii wojskowej… czy planowane są jeszcze jakieś transfery?

Armia zawsze musi posiadać generałów, pułkowników a także szeregowych żołnierzy. My planujemy zbudować team. Team, w którym będzie panował bardzo dobry team spirit. Pożyjemy, zobaczymy… Jest jeszcze czas. Cały czas zespół Jastrzębskiego Węgla pracuje nad tym, żeby ta drużyna grała dobrze.

W takim razie dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia w budowaniu armii na Ligę Mistrzów.

Rozmowa została przeprowadzona 26 czerwca 2009 w Jastrzębiu-Zdroju (bezpośrednio po ceremonii losowania grup Ligi Mistrzów).

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved