Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Sebastian Świderski: Nie pękajcie!

Sebastian Świderski: Nie pękajcie!

fot. archiwum

- Grajcie swoje! - apeluje tuż przed meczami polskich siatkarzy z Brazylią Sebastian Świderski. Reprezentacyjny przyjmujący to jeden z nielicznych czynnych kadrowiczów, którzy z parkietu pamiętają ostatnie triumfy biało-czerwonych nad canarinhos.

7 lat temu Polacy prowadzeni przez trenera Waldemara Wspaniałego sensacyjnie wygrali w Lidze Światowej aż trzy z czterech spotkań z brazylijskimi supergwiazdami. Dwa ostatnie mecze rozgrywali w kipiącym emocjami katowickim Spodku i zwyciężyli po tie-breakach.

Pewnie, że pamiętam, chociaż w tych ostatnich spotkaniach grałem mniej – mówi "Świder", który dziś i jutro w nowej hali w Łodzi spotkania z canarinhos będzie oglądał w roli widza. Przyjmujący Maceraty jest na zgrupowaniu kadry, ale do pełnego treningu wróci za dwa tygodnie. Jeden z najbardziej doświadczonych polskich siatkarzy ma jednak kilka rad dla młodszych kolegów.

Na pewno nie powinni się bać Brazylijczyków. Jestem zresztą przekonany, że żadnego trzęsienia rąk i nóg po naszej stronie nie będzie – komentuje Świderski . – Chrzest bojowy przeszli w Sao Paulo. Udało się wygrać tylko seta, ale to był sygnał, że można czymś zaskoczyć faworytów .Świderski pilnie obserwuje rozwój graczy, którzy mają być następcami dotychczasowych gwiazd kadry. – Nie chcę nikogo wyróżniać, ale widać, że jako zespół radzą sobie coraz pewniej. Poza tym liczy się ogranie z rywalami z najwyższej półki – przekonuje "Świder". – Cieszy zwłaszcza jedno: że podnieśli się po dwóch pierwszych porażkach i odegrali na Wenezueli. Jeśli nie przegrają meczów z Brazylią w szatni, dadzą radę. No i pomoże trzynaście tysięcy naszych kibiców w Łodzi – zapowiada Świderski .

 

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved