Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Michał Ruciak: Brazylia jest do ogrania

Michał Ruciak: Brazylia jest do ogrania

fot. archiwum

- Graliśmy dobrze przez dwa sety, ale niestety w końcówkach tych partii popełnialiśmy błędy i przez to przegraliśmy - tłumaczył porażkę z Brazylią w rozgrywkach Ligi Światowej przyjmujący reprezentacji Polski - Michał Ruciak.

W trzeciej partii źle zaczęliśmy, Brazylijczycy objęli prowadzenie 4:0 i potem niestety trudno było odrobić straty. Nie potrafiliśmy sobie poradzić w ataku, a Brazylijczycy bronili niemal każdą piłkę. Bardzo żałujemy, że nie udało nam się wykorzystać momentów przewagi, ale mam nadzieję, że jutro zagramy dużo skuteczniej – dodał zawodnik ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Michał Ruciak podkreślił, że wspaniałą atmosferę na trybunach jak zawsze stworzyła polska publiczność. – Kibice zrobili dziś swoje i bardzo im za to dziękujemy. Oczywiście serce mocniej zabiło, jak tyle tysięcy ludzi zaśpiewało polski hymn i naprawdę zmotywowało nas to do walki, co było widać w pierwszych dwóch setach. Taki jest jednak sport, że ktoś musi przegrać, by inny mógł się cieszyć ze zwycięstwa .

Przyjmujący polskiej drużyny wierzy, że w jutrzejszym spotkaniu Polacy zrewanżują się Brazylii, bo jak sam podkreśla, jest to zespół, który aktualnie można pokonać. – Brazylia w chwili obecnej jest do ogrania. Skoro potrafimy uzyskać nad nimi cztero czy pięciopunktową przewagę, prowadzimy wyrównaną walkę, to naprawdę jest to drużyna, z którą można wygrać. Tym bardziej szkoda, że dwa, trzy błędy przytrafiły nam się w końcówkach, co przesądziło o wyniku – powiedział Michał Ruciak.* rozmawiała Aneta Stożek

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved