Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Michał Bąkiewicz: Brazylijczycy wykorzystali doświadczenie

Michał Bąkiewicz: Brazylijczycy wykorzystali doświadczenie

fot. archiwum

Na konferencji po meczu w Łodzi wszyscy zgodnie przyznali, że polska drużyna zagrała dobre spotkanie zaledwie w dwóch pierwszych setach. - W końcówkach i w trzecim secie Brazylijczycy wykorzystali swoje doświadczenie - mówił kapitan polskiej kadry.

Michał Bąkiewicz (kapitan reprezentacji Polski): Chciałbym pogratulować zespołowi Brazylii, który pokazał nam, jak wychodzi się z ciężkich sytuacji, w dwóch pierwszych setach. Chciałbym również podziękować polskiej publiczności, która pomaga nam zawsze mocno. Szkoda, że tylko do drugich przerw technicznych pomagało nam to dobrze grać.

Daniel Castellani (trener reprezentacji Polski): W dwóch pierwszych setach do początkowych stanów dwudziestu punktów mecz mógł się podobać. Niestety w odróżnieniu do drużyny brazylijskiej, która jest bardziej doświadczona i potrafi rozgrywać końcówki setów, my tych końcówek nie potrafiliśmy dobrze zagrać. Dwie pierwsze partie to było dobre widowisko. My wyciągniemy wnioski, także z pozytywnych stron naszej gry, boi takie były. W dwóch pierwszych setach ie dokonywałem większych roszad w składzie, gdyż dotrzymywaliśmy kroku Brazylijczykom. Jedynie gorzej radziliśmy sobie w przyjęciu, dlatego w trzecim secie Ignaczaka zastąpił Zatorski.

Giba (kapitan reprezentacji Brazylii): Jeśli chodzi o sprawy techniczne trenerzy powiedzieli wszystko. Ja chciałbym tylko dodać, że po igrzyskach olimpijskich wszystkie drużyny zmieniły składy – odmłodziły. Kto szybciej to zrobił, temu szybciej to zaowocuje. Jestem zachwycony atmosferą panującą na hali. Dla nas zawsze świętem jest grać przed polskimi kibicami. Jutro Polacy będą z pewnością chcieli się zrewanżować, więc będziemy musieli bardziej uważać.Bernardo Rezende (trener reprezentacji Brazylii): Grać w takim miejscu, w takiej hali było niesamowitym przeżyciem. Dla niektórych moich zawodników był to pierwszy mecz przed polskimi kibicami. Polska jest jedynym miejscem, w którym tak nas ludzie rozpoznają. Nie ma takiego drugiego miejsca na ziemi. Zgadzam się z trenerem Castellanim, że Polacy zagrali dobry mecz w dwóch pierwszych setach. My zagraliśmy lepiej w końcówkach. Wtedy wyszło nasze doświadczenie. W pierwszych dwóch partiach mieliśmy problemy z rozegraniem. Polacy wtedy wykorzystywali nasze niedociągnięcia.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved