Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > W Wielkopolsce najlepsze Nawrocka/Gruszczyńska

W Wielkopolsce najlepsze Nawrocka/Gruszczyńska

fot. archiwum

W mistrzostwach Wielkopolski w siatówkce plażowej młodziczek duży sukces odniosła pilska para Kubiak/Grajber, która zajęła drugie miejsce. W turnieju finałowym najlepszymi okazały się reprezentantki Orkana Września Nawrocka/Gruszczyńska.

Turniej rozegrano systemem brazylijskim, w którym po dwóch porażkach odpada się z turnieju. W losowaniu szczęścia nie miała pilska para Aleksandra Kubera – Amanda Jarczak , która swój pierwszy musiała rozegrać w późniejszymi triumfatorkami. Porażka po niezłym meczu sprawiła, że droga do czołowej czwórki znacznie się wydłużyła. W kolejnym meczu para ta zwyciężyła w niezwykle dramatycznych okolicznościach parę ZSMS Poznań Szafraniak – Piechowiak. Chwilę później rywalkami była najlepsza para z Poznania Doga-Januszkiewicz . Mimo ambitnej postawy Oli i Amandy nie udało się  awansować do kolejnych gier, a poznanianki po pokonaniu kolejnych dwóch par awansowały do pierwszej czwórki.

Do tego grona bez najmniejszego problemu awansowała pilska para Jagoda Kubiak – Martyna Grajber . Trzy przekonywujące zwycięstwa dały przepustkę do półfinałów, gdzie rywalkami były znane pilskim parom poznanianki Doga-Januszkiewicz. Mecz ten był jednym z najciekawszych pojedynków w całym turnieju, a o zwycięstwie pilanek zadecydował tie-break wygrany 15:11. W meczu finałowym rywalkami Jagody i Martyny była para z Wrześni Magdalena Nawrocka – Jagoda Gruszczyńska , które w gronie młodziczek są specjalistkami w grze na plaży. Pilanki starały się ze wszystkich sił niwelować brak ogrania i doświadczenia (to ich pierwszy turniej w plażówce), jednak to nie wystarczyło na rywalki. Oczywiście ambitne pilanki nie mogły się pogodzić z porażką i dopiero przy wręczaniu medali zrozumiały, że osiągnęły wielki sukces i na twarzach pojawił się uśmiech. – "Przed turniejem dwóm naszym parom dawałem równe szanse i wiele zależało od szczęścia w losowaniu oraz od dyspozycji w dniu turnieju. Okazało się, że Jagoda i Martyna zgrały się znakomicie i pewnie awansowały do czwórki. Takie szanse miały również Ola z Amandą, jednak słabsza postawa >>Armaty<< i pechowe losowanie sprawiło, że nie udało się dostać do półfinałów. Trzecia para została utworzona przed samym wyjazdem i brak zgrania zadecydował o szybkim odpadnięciu z turnieju. Nie mniej ten turniej dla wszystkich dziewczyn był doskonałą lekcją charakterów i walki nie tylko rywalami, a przy okazji dobrą zabawą przy słonecznej aurze "-  mówił trener.

Końcowa klasyfikacja:1. Magdalena Nawrocka - Jagoda Gruszczyńska (Orkan Września)
2. Jagoda Kubiak - Martyna Grajber (PTPS Piła)
3. Julia Twardowska - Agnieszka Makałowska (UKS Środa)
4. Magdalena Doga - Maria Januszkiewicz (ZSMS Poznań)
9. Aleksandra Kubera - Amanda Jarczak (PTPS Piła)
17. Weronika Barabasz - Katarzyna Lewandowska (PTPS Piła)

źródło: Dziennik Nowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved