Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Trenerzy komplementowali halę, kibiców i zapowiadali emocje

Trenerzy komplementowali halę, kibiców i zapowiadali emocje

fot. archiwum

- Gramy z wielką drużyną, jaką jest Brazylia, przed wspaniałą publicznością - mówił na konferencji prasowej Daniel Castellani.  - Teraz nie jesteśmy prawdopodobnie najlepszą drużyną na świecie - asekurował się szkoleniowiec Brazylii, Bruno Rezende.

Wszyscy uczestnicy piątkowej konferencji prasowej bardzo chwalili nową halę, w której zostaną rozegrane spotkania z Brazylią. Zarówno działacze ja i trenerzy i zawodnicy podkreślali, że w hali czują się wspaniale i nie mogą się doczekać dnia jutrzejszego, w którym wypełni się ona kibicami. – Jestem ogromnie zadowolony, że tą nową halę, która jest największym obiektem sportowym w Polsce, możemy otwierać wielkim wydarzeniem sportowym, jakim jest mecz Ligi Światowej z Brazylią – powiedział sekretarz generalny PZPS, Bogusław Adamski . – Mam nadzieję, że ta inauguracja wypadnie okazale W sierpniu odbędzie się tutaj również Memoriał Wagnera, a pod koniec września rozegrane tu będą mistrzostwa Europy kobiet.

Cieszę się, że zagramy w Polsce. Bardzo dużo się od as nauczyliśmy w kwestii organizacji – chwalił organizatorów Bernardo Rezende , szkoleniowiec Brazylii. – Cieszę się, że zagramy przed polską publicznością, która jest równie żywiołowa, jak brazylijska. Jesteśmy w podobnej fazie, jak drużyna polska i teraz nie jesteśmy prawdopodobnie najlepszą drużyną na świecie. Jesteśmy jednak na początku naszego cyklu i postaramy się wykonać swoją pracę najlepiej jak możemy.

Siatkarze Brazylii stracili już punkt w tegorocznej edycji Ligi Światowej w meczu z Finlandią. – Finowie zagrali bardzo dobrze. Jedyne co mamy na swoje usprawiedliwienie to to, że od tygodnia czasu zaczęli z nami trenować Giba i Rodrigao i pewnych elementów nie zdążyliśmy wdrożyć. W drugim meczu już to wyglądało o wiele lepiej – powiedział brazylijski szkoleniowiec.Do Brazylii właśnie wracają z lig europejskich najlepsi siatkarze, by występować w tamtejszej Superlidze. – Nie ma dla mnie większego, w której lidze występują moi najbardziej doświadczeni zawodnicy. Być może pozwoli mi to na lepszą obserwację ich w kontekście olimpijskim. Nie jestem tylko zwolennikiem wyjazdów młodych zawodników poza granice Brazylii – twierdzi Bernardo Rezende .

Mamy przed sobą wyjątkowy weekend. Gramy z wielką drużyną, jaką jest Brazylia, a ponadto gramy w miejscu szczególnym, we wspaniałym obiekcie. Poza tym tu kibice zawsze byli wspaniali – komplementował fanów Daniel Castellani .

W Brazylii zafundowaliśmy naszym zawodnikom szybki kurs, jak zostać wielkim zawodnikiem. Dla niektórych z nich był to pierwszy mecz w reprezentacji, w dodatku był to mecz z Brazylią, niektórzy grali po raz pierwszy przed taką publicznością. Stąd taka też gra i wyglądało to trochę inaczej niż na treningach – wspomina południowoamerykańską wyprawę szkoleniowiec biało-czerwonych. – W Wenezueli chłopcy już przyzwyczaili się do publiczności. W pierwszym było jeszcze trochę nerwowo, ale w drugim graliśmy swoje i chłopcy już złapali swój rytm.

Cieszymy się przede wszystkim, że po długich wojażach wróciliśmy już do Polski – zaznaczył Michał Bąkiewicz . – Cieszymy się również, że pierwsze mecze zagramy tu z taką drużyną jak Brazylia. W obu meczach postaramy się zaprezentować jak najlepiej i powalczyć. W meczach w Brazylii najbardziej dał nam się we znaki środkowy Lukas, który ma bardzo specyficzną i nieprzyjemną zagrywkę. W drużynie brazylijskiej są zawodnicy grający w dobrych klubach i sam fakt, że są w składzie pierwsze reprezentacji Brazylii świadczy o tym, że są bardzo dobrzy.

Polacy wystąpią bez Łukasza Kadziewicza , który na dzisiejszym porannym treningu zgłosił kontuzję stawu skokowego. – To kontuzja, której Łukasz nabawił się jeszcze we Włoszech, grając w Mediolanie. Dziś na treningu nie mógł stanąć na tej nodze, natychmiast pojechał na badania. Jutro ma kolejne badania, ale już wiemy, że w Łodzi nie będzie mógł zagrać – stwierdził trener naszej reprezentacji. Niestety, kontuzja odnowiła się naszemu środkowemu już po ostatecznym terminie zgłaszania składu i stąd Daniel Castelani nie mógł już zastąpić Kadziewicza innym zawodnikiem.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved