Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Siatkarze i VIP-y na piasku w Poznaniu

Siatkarze i VIP-y na piasku w Poznaniu

fot. archiwum

Od wczoraj do niedzieli najlepsi polscy siatkarze plażowi walczą w Grand Prix na pl. Wolności. w Poznaniu. Pod siatką zmierzą się też m.in. prezydent Poznania Ryszard Grobelny i rektor UAM prof. Bronisław Marciniak.

Grand Prix Polski przyciągnie do Poznania całą krajową czołówkę w siatkówce plażowej. Do walki o zwycięstwo na "Plaży Wolności" staną ubiegłoroczni mistrzowie i wicemistrzowie Polski – Damian Lisiecki i Dominik Witczak oraz Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek . Lisiecki, który jest nie tylko zawodnikiem, ale przede wszystkim głównym organizatorem turnieju, nie kryje radości z powodu tak silnej obsady zawodów: – W Poznaniu zagrają praktycznie wszystkie najlepsze pary w Polsce. Fijałek i Prudel będą mogli przyjechać, bo nie udało im się zakwalifikować na mistrzostwa świata w Norwegii, a byli temu bardzo bliscy – mówi.

Mistrz Polski twierdzi, że choć siatkówka plażowa w Polsce się rozwija, to nadal trudno jest przekonać do gry na piasku starszych zawodników grających na co dzień na hali: – Wszystko idzie w dobrym kierunku, ale np. potrzeba sponsora dla kadry narodowej. Można trenować w Łodzi, gdzie pod balonem jest hala wysypana piaskiem, ale jeśli chce się grać mecze sparingowe z dobrymi parami zagranicznymi, trzeba jeździć do Brazylii czy do Kalifornii – opowiada Lisiecki.

*Autor tekstu: Bartosz Nosal (Gazeta.pl – Poznań)źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved