Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Alan Knipe: Chcemy wygrać Ligę Światową

Alan Knipe: Chcemy wygrać Ligę Światową

fot. archiwum

Reprezentacja USA występuje w Lidze Światowej 2009 bez największych gwizd, za to z nowym trenerem, Alanem Knipe. Szkoleniowiec zamierza kontynuować styl pracy swojego poprzednika i podobnie, jak on poprowadzić swoich podopiecznych po kolejne trofea.-

Nie jest chyba łatwo objąć posadę po McCutcheonie – trenerze, który zdobył olimpijskie złoto?

Alan Knipe : – Szczerze mówiąc, to świetna sprawa. Objąłem grupę niezwykle zdyscyplinowanych zawodników, przyzwyczajonych do ciężkich treningów na wysokim poziomie i z niezwykle wygórowanymi oczekiwaniami, tak w kwestii współpracy, jak i jej wyników. Ktokolwiek wchodzi do tej grupy musi od razy wskoczyć na najwyższy możliwy poziom, by dostosować się do reszty. Nic lepszego chyba nie mogło mi się trafić .

Mówi pan, że przyszedł nijako "na gotowe" – jakie więc są pana najważniejsze zadania?

Pracuję z drużyną, która w poprzednim sezonie zwyciężyła wszystkie najważniejsze zawody. Udało się to dzięki wytężonej pracy i wielkiej pewności siebie – swych umiejętności i możliwości. Moim zadaniem numer jeden jest utrzymać to wysokie poczucie własnej wartości. Można to osiągnąć wyłącznie stawiając sobie cele bardzo wysoko. Zespół składa się z ciekawej mieszanki doświadczonych oraz młodych i bardzo utalentowanych graczy. Ja muszę poukładać to wszystko razem i wypracować styl oraz formę, która pozwoli nam wygrać Ligę Światową .

Czuję pan presję?

Oczywiście, że czuję, ale to taka presja kontrolowana, która bardziej mobilizuje, niż paraliżuje czy deprymuje. My, w środku zespołu nie czujemy ciśnienia bo znamy siebie i wiemy, że stać nas na wiele. Nikt z zewnątrz nie może, cokolwiek by zrobił, położyć na nas większej presji, niż my sami. Doskonale wiemy czego chcemy i wiemy co trzeba zrobić, by to osiągnąć .Wracając do pana nominacji, podobno to Huhg McCutcheon rekomendował pana na swojego następcę?

Mam nadzieję, że tak właśnie było! Przez ostatnie kilka lat byliśmy w bliskim kontakcie, współpracowaliśmy ze sobą. Teraz, gdy objął kadrę kobiet trenujemy w tej samej hali, więc wciąż bardzo często się widujemy. Zawsze mogę liczyć na jego pomoc czy radę i nie ukrywam, że czasem korzystam z tej możliwości. To naprawdę wielki fachowiec .

* Ilona Kobus (PlusLiga.pl)
* więcej w serwisie PlusLiga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved