Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > W Trzebieży rozpoczął się Simplus Cup 2009

W Trzebieży rozpoczął się Simplus Cup 2009

fot. archiwum

Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej kobiet rozpoczęły się turniejem nad Zalewem Szczecińskim. Organizowany od 2001 roku Simplus Cup to cykl wakacyjnych turniejów promujących siatkówkę plażową i aktywny wypoczynek nad polskim morzem.

Aż trzy z pięciu imprez zaplanowanych na lato 2009 odbędą się w województwie zachodniopomorskim. W piątek i sobotę najlepsze polskie pary w "plażówce" kobiet oglądać można w Trzebieży. Boiska usytuowano na obiektach rekreacyjnych przy plaży nad Zalewem Szczecińskim. Piątkowe mecze zaczynają się o godz. 10, sobota rozpocznie się od ćwierćfinałów (11), a finał rozegrany zostanie około godz. 14

Za tydzień siatkówka plażowa zawita do Świnoujścia, a 9-11 lipca gospodarzem turnieju będzie Niechorze.

Simplus Cup to emocjonujące widowiska sportowe, ale również promocja letniej aktywności i bezpiecznego wypoczynku. Prowadzimy kampanie edukacyjne, we współpracy z WOPR stworzyliśmy Zintegrowany System Ratownictwa, numer 601 100 100 uratował kilka tysięcy ludzi. W tym roku chcemy rozdać dzieciom nad morzem i na Mazurach aż 150 tysięcy opasek z numerem ratunkowym, na które łatwo wpisać też telefon do rodziców – informuje Edyta Szymańska , przedstawiciel głównego sponsora turniejów. – Podczas organizowanych przez nas imprez na kibiców czeka wiele atrakcji, m.in. muzyka, konkursy, fajne gadżety z simplusowej kolekcji. Nagrodą główną dla kibiców jest telefon i pakiet startowy.Plażowa publiczność może liczyć na dobrą zabawę i upominki, zawodniczki grają o pieniądze i punkty w rankingu MP. Pula nagród w czterech pierwszych turniejach to 10 tysięcy zł, w finale (30 lipca – 1 sierpnia, Giżycko) będzie do podziału 40 tys. zł.

Osiem czołowych drużyn z danego turnieju automatycznie kwalifikuje się do następnych zawodów, druga ósemka wchodzi z kwalifikacji. W finale zobaczymy 16 najlepszych polskich duetów, które będą rywalizować o tytuł mistrza Polski – wyjaśnia Janusz Kamiński , sekretarz turnieju w Trzebieży, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Równolegle z rywalizacją kobiet miały być organizowane MP w siatkówce plażowej mężczyzn, ale główni sponsorzy wycofali się z imprezy.

Dowiedzieliśmy się o tym na poniedziałkowym posiedzeniu Zarządu PZPS. Zdecydowanie za późno. "Odkręcanie" wszystkiego kosztuje więcej niż organizacja zawodów. Tym bardziej jesteśmy wdzięczni Polkomtelowi, że wspiera polską siatkówkę, nawet w czasach kryzysu – dodaje Kamiński.

autor tekstu: Tomasz Maciejewski, Gazeta Wyborcza Szczecin

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved