Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Mistrzynie Polski chcą atrakcyjnych rywali

Mistrzynie Polski chcą atrakcyjnych rywali

fot. archiwum

W piątek Fakro Muszynianka pozna rywalki w Lidze Mistrzyń. Kogo teoretycznie chciałbym wylosować? - Fenerbahce Stambuł, Dynamo Moskwa, Scavolini Pesaro - jednym tchem wymienia europejskie potęgi Bogdan Serwiński, szkoleniowiec mistrzyń Polski.

Szkoleniowiec wymienił jedne z najsilniejszych drużyn z Ligi Mistrzyń. Włoszki i Rosjanki ostatnio grały w Final Four. To byłaby grupa śmierci, z której trudno byłoby Polkom awansować. – Ale medialnie byłaby najlepsza. To bardzo atrakcyjni rywale i wyjść z takiej grupy to byłaby sztuka i duża satysfakcja – uważa Serwiński . – Oczywiście dla sponsorów byłoby najlepiej, gdybyśmy jak najdłużej grali w tych prestiżowych rozgrywkach.

Reguły losowania są bardzo proste. 16 zespołów zostanie podzielonych na cztery koszyki, a jedyną zasadą jest to, że w rozgrywkach grupowych nie mogą na siebie trafić drużyny z tego samego kraju. Fakro Muszynianka nie zagra więc na pewno z Aluprofem Bielsko-Biała i MKS-em Dąbrowa Górnicza. – Oczywiście najlepiej byłoby trafić na zespoły atrakcyjne medialne i żeby daleko nie jechać. Nie mam jednak wpływu na losowanie i czekam co nam fortuna przyniesie – dodaje Serwiński.

W poprzedniej edycji LM Fakro Muszynianka odpadła w ostatniej rundzie przed Final Four. Teraz celem będzie awans do turnieju finałowego. Po mistrzowskim sezonie działacze wymienili prawie pół drużyny. Nowe twarze to atakujące Marta Soliwpiko i Izabela Żebrowska , przyjmujące Elżbieta Skowrońska i Anna Woźniakowska oraz środkowa Agnieszka Bednarek . Odeszła m.in. Ivana Plchotova i skład mistrzyń Polski będzie wyłącznie krajowy.Z jednej strony to może być nasza słabość, bo inne drużyny w LM sięgają po zagraniczne zawodniczki – przyznaje trener Serwiński. – Ale to też może okazać się naszą siłą. Nie będzie żadnych problemów z komunikacją w drużynie. Jeśli nie muszę sięgać po siatkarki spoza kraju, to tego nie robię. Dlatego jestem bardzo zadowolony, że udało mi się skompletować skład krajowy.

Podobnie jak w poprzednim sezonie, drużyna w Lidze Mistrzyń będzie występowała jako Fakro Muszynianka. W polskiej lidze sponsorzy zamienią się w nazwie miejscami. Firmie Fakro bardziej zależy na promocji za granicą, dlatego finansuje rozgrywki w europejskich pucharach.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved