Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Komunikat PZPS dotyczący dokooptowania z niższych lig

Komunikat PZPS dotyczący dokooptowania z niższych lig

fot. archiwum

Przerwa w rozgrywkach trwa, ale nie oznacza to że na ligowych rynkach panuje spokój. Oprócz ruchów kadrowych zaobserwować można migracje zespołów między klasami rozgrywkowymi. Jedni się wycofują, inni już czekają w kolejce na zwolnienie miejsca.

Polski Związek Piłki Siatkowej przedstawił zasady dokooptowania do lig chętnych zespołów.

Komunikat Wydziału Rozgrywek PZPS:

Wydział Rozgrywek Polskiego Związku Piłki Siatkowej informuje, że do dnia 15 lipca 2009 roku kluby wyrażające chęć gry w I lub II lidze w przypadku wolnych miejsc mogą składać wniosek o dokooptowanie do rozgrywek w sezonie 2009/2010.Wnioski mogą składać zespoły, które w sezonie 2008/2009 uczestniczyły w rozgrywkach o szczebel niżej niż poziom rozgrywek, o który się starają lub w wyniku rywalizacji sportowej zakończyły sezon na ostatnim miejscu i tym samym spadły do ligi niższej(spadek do III ligi w przypadku starań o miejsce w II lidze, spadek do II ligi w przypadku starań o miejsce w I lidze).

Wszystkie kluby, które chcą pozyskać miejsce w lidze na zasadzie przekazania miejsca przez inny klub, muszą złożyć dokumenty zgodnie z poniżej wskazanymi wytycznymi.

W przypadku rezygnacji Klubu z rozgrywek I lub II lidze obowiązuje następująca procedura przekazania prawa do uczestnictwa w rozgrywkach przez inny Klub:

1. Klub rezygnujący z udziału w rozgrywkach I lub II ligi składa wniosek o wycofanie z rozgrywek. Klub rezygnujący ma prawo wskazać do 15 lipca 2009 klub pozyskujący. W przypadku złożenia wniosku po upływie w/w terminu, decyzja o przyznaniu prawa do uczestnictwa w rozgrywkach będzie podejmowana przez Zarząd PZPS na wniosek Wydziału Rozgrywek PZPS, przy czym może być ono przyznane klubowi wskazanemu lub innemu zainteresowanemu (na zasadach określonych przez Wydział Rozgrywek). Pozyskanie miejsca w rozgrywkach po 15 lipca nie zwalnia klubu z opłaty rejestracyjnej określonej w pkt.2.

2. Klub wskazany do dnia 15 lipca 2009 składa wniosek o zgodę na uczestnictwo w rozgrywkach w wyższej lidze oraz dokonuje opłaty rejestracyjnej do PZPS w wysokości:

I liga – 20 000 zł.
II liga – 10 000 zł.

3. Klub pozyskujący musi grać o szczebel niżej od klubu rezygnującego.

źródło: inf. własna, PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved