Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Rzeszów gotowy na przyjęcie siatkarek

Rzeszów gotowy na przyjęcie siatkarek

fot. archiwum

Nieco ponad trzy tygodnie pozostały do turnieju kwalifikacyjnego do przyszłorocznych mistrzostw świata, który w dniach 17 - 19 lipca odbędzie się w Rzeszowie. Rywalkami Polek w hali na Podpromiu będą zespoły: Belgii, Francji i Turcji.

Wczoraj trener reprezentacji Polski, Jerzy Matlak , podał szeroki dziewiętnastoosobowy skład na turniej w Rzeszowie, z którego wybierze czternastkę na kwalifikacje. Biało-czerwone w niedzielę powróciły z Turynu, gdzie w sobotę w finałowym meczu o Puchar Piemontu pokonały Japonki. – Teraz zawodniczki mają kilka dni wolnego, po czym w czwartek spotykamy się na tydzień we Władysławowie – mówi trener Jerzy Matlak. – Musimy tam przeanalizować to, co zrobiliśmy, ocenić, w jakim miejscu jesteśmy i trochę się odświeżyć w lasach i na plaży. Będziemy także pracować nad motoryką i już nad konkretnymi ustawieniami taktycznymi na turniej w Rzeszowie. Później od 1 do 7 lipca będziemy w Pile, gdzie rozegramy dwa mecze towarzyskie z Białorusią (4 i 6 lipca – przyp. red.). Od 11 lipca jesteśmy już w Rzeszowie – poinformował szkoleniowiec. Bilety w cenie 80, 60 i 40 zł można kupować w internetowej sprzedaży na stronie ticketpro.pl. Wejściówka obowiązuje na dwa mecze w danym dniu.

W stolicy Podkarpacia przygotowania do turnieju kwalifikacyjnego do przyszłorocznych mistrzostw świata urozmaicone zostaną dwoma towarzyskimi spotkaniami z reprezentacją Rosji, która będzie przebywać w tym czasie w Kielnarowej. 14 lipca (godz. 20) mecz odbędzie się w hali na Podpromiu w Rzeszowie, a 15 lipca (godz. 19) w łańcuckiej Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR-u. Sprzedaż biletów (jedna cena – 10 zł) na mecz w Rzeszowie ruszy 6 lipca w biurze Podkarpackiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej, które mieści się przy ul. Pułaskiego 13A. W Łańcucie w przedsprzedaży już rozeszły się wszystkie (1500 szt.) bilety w cenie 30 i 20 zł.

Rosjanki na Podkarpacie zjadą 8 lipca pod wodzą nowego trenera Władimira Kaziutkina . Zastąpił on na tym stanowisku Giovanniego Caprarę , który zrezygnował po klęsce Sbornej w Pekinie. Kaziutkin w minionym sezonie prowadził zespół ligi rosyjskiej – Bałakowską Bałakowo. Jego celem jest zdobycie medalu mistrzostw Europy 2009, które odbędą się w Polsce.Rosjanki – mistrzynie świata z 2006 roku – nie muszą startować w kwalifikacjach do MŚ 2010 i szlifują już formę na wrześniowe ME. W ośrodku CTiR w Kielnarowej przebywać będą na zgrupowaniu do 25 lipca, korzystać będą też z pływalni i Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR w Łańcucie. – Ośrodek w Kielnarowej już wcześniej wizytowali przedstawiciele rosyjskiej federacji – mówi pomysłodawca tego przedsięwzięcia, siatkarski menedżer, Andrzej Grzyb . – Ważnym aspektem dla nich była możliwość rozegrania meczów kontrolnych z reprezentacją Polski. Na zakończenie zgrupowania 24 lipca Rosjanki w Kielnarowej zagrają jeszcze jeden mecz, a ich rywalem będzie męska kadra B, której trenerem jest Grzegorz Wagner – kończy Andrzej Grzyb.

autor tekstu: Rafał Myśliwiec – Super Nowości

źródło: Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved