Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Rekordowa frekwencja w Arenie Łódź

Rekordowa frekwencja w Arenie Łódź

fot. archiwum

To już jest pewne od dawna. Sobotni i niedzielny mecz siatkarskiej reprezentacji Polski z Brazylią obejrzy rekordowa liczba kibiców. Na trybunach nowej hali Arena Łódź każdego dnia usiądzie po 13 tysięcy fanów.

Rozgrywane w ramach Ligi Światowej mecze naszych siatkarzy na stałe wpisały się do kalendarza sportowych imprez Łodzi. Choć łodzianie dopiero w nadchodzącym sezonie doczekają się drużyny grającej w najwyższej klasie rozgrywkowej, już od 10 lat udowadniają, że na to siatkarskie święto w pełni zasługują. W Pałacu Sportu przy ul. ks. Skorupki, który do tej pory gościł siatkarzy kadry, a ostatnio także Skry Bełchatów, niemal każde spotkanie oglądał nadkomplet publiczności.

Do łodzian należy aktualny rekord frekwencji. Padł podczas styczniowego pojedynku Skry z Panathinaikosem Ateny. Wówczas grę mistrzów Polski oklaskiwało 10 tysięcy fanów. W Pałacu Sportu byłby on już niemożliwy do pobicia, ale nowa hala Arena Łódź (przy ul. Bandurskiego) może pomieścić ponad 13 tysięcy kibiców. I co najmniej tyle będzie w sobotę i niedzielę oglądać grę biało-czerwonych z aktualnymi wicemistrzami olimpijskimi i mistrzami świata, Brazylijczykami. W internecie 26 tysięcy (w cenie od 60 do 140 zł) wejściówek na oba spotkania rozeszło się zaledwie w dobę, szybciej niż na koncert Madonny w Warszawie. Na razie nie wiadomo, czy przed samym meczem do kas trafią zwroty. Na razie tym, którzy chcieliby jeszcze na żywo obejrzeć mecz biało-czerwonych pozostaje szukanie biletów na tzw. czarnym rynku. Zaniepokojeni sympatycy wczoraj informowali nas, że tam ich cena sięga nawet 200 zł. Sprawdziliśmy, że nie jest jednak tak źle. Na przykład na Allegro wiele osób chce sprzedać wejściówki po cenie, za jaką je nabyli.

 źródło: Express Ilustrowany

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved