Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Abramow: W Polsce warunki korzystniejsze niż we Włoszech

Paweł Abramow: W Polsce warunki korzystniejsze niż we Włoszech

fot. archiwum

- Nie rozumiem, dlaczego dziennikarze dziwią się, że wybrałem Polskę. Albo jesteście tak skromni, albo macie niepotrzebne kompleksy - mówi "Przeglądowi Sportowemu" Paweł Abramow, największe 'nazwisko' grające do tej pory w polskim klubie.

Opuszcza pan Rosję tylko na rok czy chce pan dłużej pograć za granicą?

Paweł Abramow : – Jest bardzo możliwe, że wyjadę z Rosji na więcej niż tylko jeden sezon. Mam taki charakter, że bardzo lubię zmiany. W ten sposób zbieram nowe doświadczenia. Dlatego właśnie załatwiam swoje przenosiny do Polski.

Mógłby pan grać niemal w każdej drużynie na świecie. Dlaczego po występach w Iskrze Odincowo wybrał pan nasz kraj, a nie na przykład Włochy?Bądźmy szczerzy – tutaj dostałem najlepsze warunki, korzystniejsze niż we Włoszech.

U nas ma pan lepsze warunki finansowe niż we Włoszech?

Nie chodziło mi o samą wysokość kontraktu. Kluczowe dla mnie było to, że bardzo chciałem tu przyjechać, bo lubię Polskę. Jestem przekonany, że w obecnej sytuacji to było dla mnie najlepsze rozwiązanie.

Polska jest taka atrakcyjna dla jednego z najlepszych siatkarzy świata?

Nie rozumiem dlaczego wszyscy wasi dziennikarze tak się temu dziwią? Albo jesteście tak skromni, albo macie jakieś niepotrzebne kompleksy!

Kilka lat temu po raz pierwszy spróbował pan gry w zagranicznej lidze. W 2003 roku występował pan w Japonii. Czy wyjazd do Polski jest dla pana większym wyzwaniem?

Trudniej było wyjechać do Japonii. W tamtym momencie wszyscy odradzali mi ten krok. Zdenerwowało to trenera naszej reprezentacji i działaczy rosyjskiej federacji. Wkurzyłem chyba wszystkich. Teraz jest łatwiej. To ja, bez oglądania się na innych, decyduję o tym, gdzie będę grał. Podpisałem kontrakt i wyjeżdżam.

Nie występuje pan w tegorocznej Lidze Światowej w barwach Rosji przez to, że zdecydował się pan na wyjazd do Polski?

Nie, to nie ma nic wspólnego z moją decyzją o wyjeździe. Teraz gra w kadrze trochę więcej młodych i tyle. Ten sezon reprezentacyjny już się dla mnie skończył.

 

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved