Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Katarzyna Wenerska: Nasz cel to utrzymanie

Katarzyna Wenerska: Nasz cel to utrzymanie

fot. archiwum

Chociaż wakacje dopiero się zaczęły, dla większości klubów siatkarskich to ostatnie dni przed rozpoczęciem przygotowań do gry. O nadziejach na nadchodzący sezon opowiada rozgrywająca drugoligowego Joker Świecie, Katarzyna Wenerska.

Występy w drugiej lidze, treningi z juniorkami, nauka… Czy dla tak młodej siatkarki to nie zbyt wiele?

Katarzyna Wenerska: – Na pewno nie jest mi łatwo, ale staram się wszystko jakoś pogodzić, chociaż nie zawsze mi to wychodzi. Jesteśmy z siostrą w zespole razem dlatego jest nam lepiej i łatwiej, wspieramy się nawzajem. To co robię w życiu to moja pasja i sprawia mi to przyjemność a to jest najważniejsze.

Jakie są oczekiwania w przyszłym sezonie? awans czy utrzymanie?– O awansie na razie nie myślimy, nasz cel to utrzymanie, i walka o medalowe pozycje. Czas pokaże naszą pozycję wśród zespołów drugoligowych. Jesteśmy perspektywicznym, młodym zespołem i mamy czas na ogranie w kręgu seniorek.

Do kiedy będzie trwał urlop i gdzie zamierzacie się przygotowywać do nowego sezonu?

– W lipcu nabieramy siły do zmagań w nowym sezonie, a na początku sierpnia wyjeżdżamy na dziesięciodniowy obóz do Iławy. Po powrocie przez kolejne 10 dni trenujemy, a pod koniec wakacji wyjeżdżamy na turniej.

Andrzej Nadolny to wymagający trener. Czy nie było podzielonych zdań w drużynie co do obsady na tym stanowisku?

– Zdecydowanie nie. Co prawda trener jest wymagający, ale dyscyplina w zespole jest rzeczą konieczną do osiągnięcia sukcesu. Wszystkie zawodniczki są świadome trudów jakie nas czekają i tego, że jest nam potrzeby człowiek odpowiedzialny i doświadczony a zarazem taki, który zna nas od podszewki.

Do Jokera dołączyły nowe zawodniczki, bardziej doświadczone, część z was zostanie odsunięta od pracy z pierwszym zespołem. Czy jest Pani pewna miejsca nominalnej rozgrywającej?

– Sztab szkoleniowy, jest w trakcie poszukiwań drugiej rozgrywającej. Cała koncepcja gry jest w głowie trenera. Jeśli ja będę miała prowadzić grę zespołu, postaram się wywiązywać z tego jak najlepiej.

Czy jesteście już po rozmowach z władzami klubu odnośnie gratyfikacji za grę w przyszłym sezonie?

– Władze klubu wspominały już o stypendiach, ale rozmowy są jeszcze przed nami.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved