Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Tomasz Józefacki: Rozmowy z klubem nie były łatwe

Tomasz Józefacki: Rozmowy z klubem nie były łatwe

fot. archiwum

Tomasz Józefacki zdecydował się pozostać w drużynie AZS UWM Olsztyn. Rozmowy trwały bardzo długo i jak przyznają obie strony - burzliwie. Jak wyglądały negocjacje i czego dotyczyły,  opowiada atakujący zespołu akademików z Warmii i Mazur.

Po długich negocjacjach w końcu doszedłeś do porozumienia z władzami klubu co do swojego kontraktu. Łatwo nie było?

Tomasz Józefacki : – "Nie…(śmiech), nie było łatwo. Spodziewałem się, że pójdzie troszeczkę łatwiej. Może to wszystko przez kwotę jaką chciałem, bo o to się wszystko rozchodziło. Może źle ją odebrałem. Myślałem, że moje oczekiwania nie są z jakieś z górnej półki ligowej. Zwłaszcza, że jeszcze dużo wcześniej, przed poprzednim sezonem, rozmawiałem w klubie o kontrakcie dwuletnim, a moje oczekiwania nie wzrosły patrząc na poprzedni sezon. Wiadomo, że klub ma problemy z pieniędzmi i nie ma mocnego sponsora. Może liczył, że trochę zejdę z ceny, ale wydaje mi się, że kwota, którą ja chciałem nie była wygórowana. Zwłaszcza, że jest teraz dla mnie szansa i wymagania klubu wobec mnie wzrosły, bo mam być nominalnie tym pierwszym atakującym. Wydaje mi się, że obie strony są zadowolone z warunków kontraktu ".

Przed podpisaniem kontraktu nie ukrywałeś, że chcesz zostać w Olsztynie, że świetnie współpracuje Ci się z Mariuszem Sordylem.Treningi i kontakt z Mariuszem jest w porządku. Jest on zawsze bardzo pomocny. Widać, że się rozumiemy. Możemy o wszystkim porozmawiać i wydaje mi się, że Mariusz też o tym wie, że zawsze może na mnie polegać. Wydaje mi się, że ważne jest to, żeby dotrzeć do zawodnika, czy dostosować trening pod każdego z nas. Atmosfera w zespole też jest istotna, żeby odnosić kolejne zwycięstwa .

Jesteś już po podpisaniu kontraktu. Może powiesz jakie kluby się o Ciebie starały lub chociaż, które ligi wchodziły w grę?

"Były oferty z PlusLigi, ale o nich nie będę mówił. Jeszcze była szansa wyjechać do Francji. Była też, chociaż w innej fazie negocjacji, oferta z włoskiej A1, i były też propozycje z A2 ".

* rozmawiała Marta Panasiuk
* więcej w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved