Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Kwalifikacje MŚ bez Spodka?

Kwalifikacje MŚ bez Spodka?

fot. archiwum

Eliminacje mistrzostw świata siatkarzy z udziałem Francji, Słowacji, Słowenii odbędą się nie w Katowicach, a najprawdopodobniej w Gdyni. Dlaczego? Dlatego, że remont najsłynniejszej hali w Polsce potrwa dłużej niż pierwotnie zakładano.

Brzmi niewiarygodnie, ale prawdziwie! Po raz pierwszy od 1998 roku reprezentacja Polski ominie siatkarską Mekkę – katowicki „Spodek"! Kibice z całego południa kraju są niepocieszeni; hala zawsze gromadziła komplet publiczności i w niej odbywały się niepowtarzalne spektakle.

Powód nieobecności siatkarzy w Katowicach? Prozaiczny! Trwa gruntowna modernizacja hali, a pierwszą po niej imprezą będą… targi górnicze na początku września. W planach tegorocznej edycji Ligi Światowej wyglądało to tak, że w Katowicach mieli gościć mistrzowie świata oraz wicemistrzowie olimpijscy – Brazylijczycy. Plany te, niestety, szybko musiały ulec korekcie i „canarinhos" zaprezentują się w Łodzi. Ale też – w zamian – Katowice otrzymały organizację turnieju eliminacji mistrzostw świata (14-16 sierpnia). Jeszcze w maju prezydent miasta Piotr Uszok oraz prezes PZPS Mirosław Przedpełski zapewniali zgodnie, że turniej nie jest zagrożony. Niestety, rzeczywistość jest zgoła inna. W przewidzianym na turniej czasie nadal będą prowadzone prace remontowe.

Prezydent Uszok , jak nam się udało ustalić, pod koniec ubiegłego tygodnia wysłał pismo do siatkarskiego związku, że miasto musi zrezygnować z prawa gospodarza z przyczyn obiektywnych.Czy to prawda? – pytamy Waldemara Bojaruna , rzecznika prasowego miasta. – Nic o tej sprawie nie wiem, ale za chwilę będę miał jasność – stwierdził nieco zaskoczony rzecznik. Po krótkiej chwili usłyszeliśmy w słuchawce telefonicznej wyjaśnienia. – Rzeczywiście, istniała groźba, że ekipy budowlane nie zdążą z pracami i dlatego byliśmy zmuszeni odwołać imprezę. Pierwszą imprezą będą targi górnicze, a następnie mistrzostwa Europy koszykarzy.

Turniej miałby zostać przeniesiony do Gdyni, czyli do… królestwa Janusza Biesiady , byłego prezesa niesłusznie oskarżonego i ostatnio oczyszczonego z zarzutów. Biesiada i władze Gdyni podobno już utworzyli komitet organizacyjny.

W Polskim Związku Piłki Siatkowej nie ukrywano zdziwienia naszymi informacjami. – Nie mam żadnych oficjalnych wieści, wstrzymajmy się do oficjalnego komunikatu – przekonuje Kamil Fedorowicz z biura prasowego związku.

Wczoraj po południu obradował zarząd związku, dzisiaj natomiast możemy otrzymać informację o przeniesieniu turnieju eliminacyjnego MŚ siatkarzy do Gdyni. Z naszych (nieoficjalnych) informacji wynika, że niektórzy członkowie zarządu niechętnym wzrokiem patrzą na lokalizację turnieju w Gdyni. Z wiadomych względów. Niemniej, decyzję trzeba podjąć już, bo przecież do imprezy pozostało raptem siedem tygodni. No cóż, improwizacja była zawsze naszą domeną!

źródło: Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved