Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > FIVB przetestuje nowy system gry

FIVB przetestuje nowy system gry

fot. FIVB

FIVB będzie testować nowy system gry zawodników na pozycji libero. Pierwsze próby nowego systemu, odbędą się podczas turniejów World Grand Champions Cup, który odbędzie się w listopadzie w Japonii. Jeśli wypadną pozytywnie, wejdą w życie.

Według nowych przepisów, każda drużyna będzie miała możliwość stosowania dwóch zawodników libero, bez limitów zmian między nimi. Dzięki temu trenerzy będą mieli możliwość dokonywania zmian na każdej pozycji.

Decyzja zapadła po spotkaniu w Lozannie wiceprezesa FIVB i prezesa CEV André Meyer’a . Również obecni byli wiceprzewodniczący komitetu wykonawczego FIVB, Cristóbal Marte Hoffiz i Theofanis Tsiokris . – To było bardzo pożyteczne spotkanie – powiedział André Meyer. – Ponieważ reguły, które są aktualnie stosowane nie są najlepszym rozwiązaniem dla siatkówki. Niektóre krajowe federacje i ligi realizowały różnymi systemami zarządzanie drugiego libero, które nie rzucało dobrego wizerunku na nasz sport.

Teraz będziemy mieć odpowiedni czas, aby przetestować inną zasadę stosowania podwójnego libero, po którym będziemy poszukiwać zgody zarządzającego, zarządu i Kongresu FIVB – dodaje Meyer. – Kolejne spotkanie zostanie zwołane około lutego i przygotuje poprawione reguły gry, z uwzględnieniem wszystkich danych z doświadczeń zebranych w Japonii. Jeżeli ta zasada zostanie zatwierdzona zastosuje się ją we wszystkich krajowych rozgrywkach.The World Grand Champions Cup będzie rozgrywane w Japonii. Rozgrywki kobiet odbędą się od 10-15 listopada w Tokio i Fukuoce, natomiast męskie konkurencje zaplanowano na 18-23 listopada w Osace i Nagoi.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved