Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Chemik Police z niewielkimi zmianami na sezon 2009/2010

Chemik Police z niewielkimi zmianami na sezon 2009/2010

fot. archiwum

Zespół pierwszoligowego Chemika Police rozpoczął wakacje. Wypoczynek zapowiada się bardzo spokojnie bo na pozostanie w klubie zdecydowała się większość zawodniczek. Nowym nabytkiem Chemika będzie wychowanka Nafty Piła, Katarzyna Graczyk.

Policzanki sezon zakończyły cztery miesiące temu, gdy po porażce z Piastem Szczecin zajęły 5. miejsce w lidze. – Od tego czasu staraliśmy się dzielnie trenować, ale to były raczej takie siatkarskie dożynki niż praca pod kątem nowego sezonu. Ćwiczyliśmy na siłowni, a wszystko sprowadzało się do tego, żeby zespół mi się nie rozpuścił i chyba się udało. Mimo to nie był to najgorszy okres. Atmosfera do końca była super, a co równie ważne, ponad 90 proc. składu zostaje w klubie – śmieje się szkoleniowiec Chemika Police Mariusz Bujek .

Z gry zrezygnowała kapitan zespołu Agata Furmanek. Środkowa bloku ostatnio leczyła kontuzję kolana. – Myślę, że decyzja nie jest spowodowana kontuzją, bo Agata byłaby gotowa do gry na sierpień. Po prostu zgłosiła chęć zrobienia sobie rocznej przerwy. Chciałbym, żeby wróciła, bo jest ważną osobą w naszym klubie, jego dobrym duchem – chwali szkoleniowiec.

Istnieje zagrożenie, że z klubu odejdzie przyjmująca Marta Wellna, która barwy Chemika reprezentuje od dwóch lat, ale w zeszłym sezonie przebojem przebiła się do wyjściowego składu. – Marta miała niskie uposażenie, dlatego byliśmy zdania, że po ostatnim bardzo udanym sezonie powinna dostać podwyżkę. Mimo to nie zaakceptowała warunków przedstawionych przez zarząd. Marta w sierpniu zmienia stan cywilny, ale jestem przekonany, że choć jej przyszły mąż mieszka w Holandii, to mogłaby zostać u nas jeszcze przez rok. Tą sprawą zacznę się przejmować, gdy będziemy wiedzieć, jaka jest jej ostateczna decyzja – mówi Bujek.Pozostałe zawodniczki chcą nadal budować pozycję Chemika w lidze. – Myślę, że nadal wybierają nasz klub, bo u nas choć pieniądze są ważne, to ważniejsi są ludzie i atmosfera. Dziewczyny wiedzą, że u nas jest pod tym względem lepiej niż w bogatszych klubach, a poza tym pewnie chcą pracować z takim fajnym trenerem – śmieje się opiekun zespołu.

Chemik będzie też miał nową siatkarkę 20-letnią Katarzynę Graczyk (186 cm wzrostu), choć kontrakt nie został jeszcze podpisany, to obie strony deklarują porozumienie co do jego warunków. Graczyk jest wychowanką Nafty Piła, a w Chemiku ma być uzupełnieniem składu jako środkowa lub przyjmująca. – Innych wzmocnień spoza regionu raczej już nie będzie. Jesteśmy rzetelni. Wiemy, jaką kwotę możemy obiecać siatkarkom na cały sezon, a jakimi zarobkami możemy je mamić, ale tylko do grudnia. Z tej drugiej ewentualności na pewno nie będziemy korzystać – podkreśla Mariusz Bujek.

Gdy pod koniec sezonu 2008/2009 Chemik był już pewny dobrego miejsca w lidze, szkoleniowiec snuł plany, że w kolejnym sezonie dzięki pomocy Zakładów Chemicznych Police i gminy uda się wzmocnić zespół na tyle, by stanąć do walki o awans do PlusLigi Kobiet. – Będziemy musieli te plany odłożyć, bo na dziś mamy kłopoty z dopięciem budżetu. Brakuje nam kilkunastu tysięcy, ale prezesi robią wszystko, żeby ten problem rozwiązać. W dobie kryzysu nie możemy gwarantować, że zajdziemy wyżej niż w minionym sezonie. Chcemy zapewnić bezpieczne utrzymanie i rozwijać się, ale w takim tempie, na jakie możemy sobie pozwolić. Dwa lata graliśmy w drugiej lidze, teraz przez trzy radzimy sobie na zapleczu ekstraklasy. Jestem przekonany, że będziemy coraz silniejsi, ale nie stać nas na rewolucję, która inne kluby może kosztować nawet byt – wyjaśnia trener policzanek.

To wyraźny przytyk do sąsiada zza miedzy – szczecińskiego Piasta.

* Natalia Jąder (Gazeta Wyborcza)

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved