Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Boersma/Paulides przed mistrzostwami świata w Stavanger

Boersma/Paulides przed mistrzostwami świata w Stavanger

fot. archiwum

W kolejnym wywiadzie Strefa Siatkówki prezentuje holenderską parę Boersma/Paulides. Jest to "świeża" para grająca ze sobą na piachu dopiero od tego roku. Sam Paulides również zaczął przygodę z plażówką w tym sezonie.

Bardzo się cieszę, że jadę na mistrzostwa świata. Będzie to mój pierwszy turniej takiej rangi na piachu – nie ukrywa Joppe Paulides . W karierze rozegrał dopiero 6 turniejów. Najwyższe, dziewiąte miejsce holenderska para zajęła w Polsce, w Mysłowicach.

Tak młoda para wymaga wielu miesięcy przygotowań. Nie inaczej jest w holenderskim obozie. – Wciąż gramy i dużo trenujemy – podkreśla Joppe. – Teraz, bezpośrednio przed mistrzostwami zrobimy sobie małą przerwę na odpoczynek, aby świeżym wejść w mistrzostwa – mówi.

Holendrzy mierzą siły na zamiary i nie stawiają sobie wysokich progów do przeskoczenia w tych mistrzostwach. – Naszym głównym celem jest wyjście z grupy. Myślę, że na więcej na razie nas nie stać – mówi Paulides. Zapowiada jednak, że łatwo skóry nie sprzedadzą. – Zagramy jednak najlepiej jak będziemy umieli – mówi.Co do faworytów – Paulides oryginalny nie był. Jak niemal każdy, typuje Brazylijczyków – Faworytami bez dwóch zdań są Harley i Alison i myślę, że to oni wygrają ten turniej – mówi bez ogródek.

To wielkie wydarzenie w moim życiu – mówi Joppe. Po chwili dodaje jednak, że na razie nie ma jakiejś większej presji. – Na razie nie czuję jakiegoś większego stresu. Jestem jednak pewny, że pojawi się podczas gry – zauważa. – Bez tego nie da się grać.

Holender, jak już wcześniej wspomniano, to dopiero pierwszy sezon Paulidesa na plaży. – Jeszcze nigdy nie byłem w Stavanger – mówi . – Dopiero zacząłem grać w siatkówkę plażową i w wielu miejscach jeszcze nie byłem – podkreśla. W Stavanger na pewno dobrze będzie czuł się partner Joppe, Emiel Boersma , który na plaży występuje już od 1999 roku.

 

*rozmawiał Maciej Nowocień (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved