Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Siostry Schwaiger przed mistrzostwami świata w plażówce

Siostry Schwaiger przed mistrzostwami świata w plażówce

fot. archiwum

Austriackie siostry Schwaiger chcą zaistnieć i „odczarować" niegościnne do tej pory Stavanger.  Tym razem Strefa Siatkówki rozmawiała z Stefanie i Doris, które wierzą w swój sukces na norweskiej ziemi. Pewności dodaje im 3. miejsce w Austrian Masters.

Ten, kto oglądał niedawne finały Austrian Masters mógł się przekonać, że siostry Schwaiger są w dobrej dyspozycji. W Baden zajęły 3. miejsce, prezentując naprawdę siatkówkę plażową na wysokim poziomie. W zakończonym dzisiaj turnieju z cyklu European Championship Tour w Berlinie, Austriaczki zajęły dalszą 7. lokatę. Jak przekonuje jednak Steffi jest to wynik wzmożonych treningów: – „Od paru tygodni bardzo mocno przygotowujemy się do Mistrzostw Świata. Jest to dla nas ważna impreza, ale trudno coś zakładać przed zawodami. Pojedziemy, zobaczymy… jedno jest pewne, jesteśmy w dobrej formie a zdrowie nam dopisuje".

Grające ze sobą od 2002 roku siostry chwalą sobie swoje towarzystwo i współpracę na boisku: – „Z Doris rozumiemy się bez słów. Podczas meczu wystarczy jedno spojrzenie, żeby wiedzieć, o czym myślimy. Znamy się od urodzenia, rozumiemy doskonale i uwielbiamy ze sobą grać. Na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie, żebym mogła grać z kimś innym" – powiedziała młodsza z sióstr, Stefanie.

Zbliżające się Mistrzostwa Świata w norweskim Stavanger będą okazją by „odczarować" to miejsce i osiągnąć dobry wynik. Do tej pory ta miejscowość nie przyniosła siostrom Schwaiger najlepszych rezultatów. Zazwyczaj zajmowały miejsca w drugiej i trzeciej dziesiątce. Dla porównania najwyższą lokatę, bo trzecią, podczas turniejów z cyklu World Tour, Doris i Steffi zajęły w 2008 roku w Kristiansand. – „Naszym celem, marzeniem jest wejście do najlepszej dziesiątki w turnieju. Ten wynik dałby nam satysfakcję i pozytywne skojarzenie z plażami w Stavanger" – przyznaje Stefanie Schwaiger. 

*rozmawiała Weronika Grabowska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved