Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Ogromne zainteresowanie meczami w Łodzi

Ogromne zainteresowanie meczami w Łodzi

fot. archiwum

W dniach 27 - 28 czerwca odbędą się w nowej łódzkiej hali wielofunkcyjnej dwa mecze międzypaństwowe w siatkówce mężczyzn Polska - Brazylia, rozgrywane w ramach Ligi Światowej. Wszystkie bilety już są zarezerwowane.

Zainteresowanie tym wydarzeniem jest jak zwykle ogromne – twierdzi wiceprezes PZPS Bogusław Adamski. – Wszystkie bilety na oba mecze w Łodzi, jak poinformowała nas agencja zajmująca się ich dystrybucją, zostały sprzedane. Jeżeli nastąpią jakieś zwroty, to będą one sprzedawane w kasach hali przed meczami.

Wizytował pan łódzką halę. Czy, pańskim zdaniem, spełnia ona wszystkie wymogi organizacji zawodów sportowych rangi międzynarodowej?

Na oko hala wygląda okazale i teoretycznie spełnia wszystkie wymogi, jeżeli chodzi o organizację meczów siatkówki. Ale jestem bardzo ciekawy, jak sama hala, a także jej urządzenia, zdadzą egzamin w praktyce. Zdarza się bowiem, jak wykazują doświadczenia z nowymi halami tego typu, że podczas pierwszego poważnego sprawdzianu wychodzą pewne niedoróbki. Lepiej niech ujawnią się one w tej generalnej próbie, aniżeli podczas mających się odbyć w niej za kilka miesięcy mistrzostwach Europy kobiet w siatkówce.Czego można oczekiwać od polskich siatkarzy w dalszych zmaganiach w Lidze Światowej po słabych występach w dwóch pierwszych spotkaniach z Brazylią?

W tym sezonie priorytetem dla polskich siatkarzy nie jest Liga Światowa, a udany udział w eliminacjach i mistrzostwach Europy. Dla naszej drużyny gra w Lidze Światowej jest więc jedynie drogą do osiągnięcia celu zasadniczego, jak i formą sprawdzenia możliwości zmienników, którzy powołani zostali do kadry w miejsce etatowych niejako reprezentantów naszego kraju.

 

źródło: Express Ilustrowany

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved