Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Dutar Zryw-Volley na dobre rozpoczęli sezon

Dutar Zryw-Volley na dobre rozpoczęli sezon

fot. archiwum

Młodziczki i młodzicy, kadetki i kadeci, juniorki i juniorzy - czyli prawie wszystkie grupy iławskiego Dutar Zryw-Volley miały ostatnio pracowity okres. Zespoły beach volleya grały w mistrzostwach województwa i mistrzostwach Polski.

Od 5 do 7 dnia czerwca w Łodzi odbywał się turniej młodziczek o Puchar Prezesa PZPS, gdzie adeptki siatkówki rywalizowały o tytuł nieoficjalnych mistrzyń kraju. Dutar Zryw-Volley reprezentowały pary Monika Pietroczuk/Agnieszka Krakowska (ostatecznie 5. miejsce) oraz Izabela Szałkowska/Beata Malinowska (miejsce 7.-8.). Młodzicy z Iławy grali w podobnym turnieju, także o Puchar Prezesa PZPS, z tym, że w Krośnie. Duet Przemysław Stępień/Denis Makrocki (Dutar Zryw-Volley/ Salos Ostróda) zajął bardzo dobre piąte miejsce na 30 startujących drużyn.

Młodziczkę Monikę Pietroczuk jej ojciec, a zarazem trener Mieczysław śle już do poważniejszych bojów. Monika, podobnie jak kilkunastu jej kolegów i koleżanek, grała w mistrzostwach województwa warmińsko-mazurskiego. Turniej rozegrano w Starych Jabłonkach w minionym tygodniu (15-16 czerwca). Najlepsze drużyny uzyskiwały awans do półfinału mistrzostw Polski. Ostatecznie tak dobry rezultat uzyskała tylko jedna iławska para, kadeci Maciej Rudol i Przemysław Stępień zagrają w najbliższym czasie o awans do finału MP. Pozostałe zespoły męskie zajmowały odległe miejsca. Wśród kadetek mieliśmy trzy drużyny. Pary Monika Pietroczuk/Justyna Michalewska i Sylwia Muzyka/Daria Mazińska uplasowały się na pozycjach 5.-6., z kolei Beata Malinowska i Izabela Szałkowska na miejscach 13.-16.

Jeszcze słowo o najstarszej grupie wiekowej iławskiego klubu. Po bardzo dobrych występach na mistrzostwach województwa w siatkówce plażowej (Stare Jabłonki, 12-13 czerwca) pary Sylwia Pilarek/Aneta Gancarczyk (mistrzostwo Warmii i Mazur) oraz Rita Łapacz/Marcelina Krukowska (4. miejsce) zagrają teraz w półfinale mistrzostw Polski.



Autorem tekstu jest Mateusz Partyga

 

źródło: sport.wm.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved