Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Pierwszy nowy zawodnik w Farcie Kielce

Pierwszy nowy zawodnik w Farcie Kielce

fot. archiwum

"Walczak jestem" - tak o sobie mówi pierwszy z nowych nabytków szykującego się na debiutancki sezon w I lidze Fartu Kielce - Kacper Bielicki. Związał się dwuletnią umową. Ostatnio występował walczącym do końca o awans do PlusLigi BBTS-ie Bielsko Biała

"Tam[w BBTS-ie] jednak nie były znane plany na przyszłość [odeszła większość zawodników – przyp. red.]. W Kielcach interesowali się mną już sezon wcześniej, ale wtedy miałem jeszcze ważny kontrakt w Bielsku. Trener ciągle widział mnie w składzie i szybko się porozumieliśmy" – mówi Bielicki.

Siatkówkę zaczął uprawiać dopiero w liceum, dwa lata spędził w Szkole Mistrzostwa Sportowego (razem z dwójką z Fartu Michałem Kozłowskim i Tomaszem Drzyzgą ). Jest wychowankiem Maratonu Świnoujście, ale pierwsze pół roku w karierze seniorskiej spędził w drugoligowym Morzu Szczecin. Potem już tylko I liga – najpierw półtora roku w Bielsku, potem sezon w Jaworznie i powrót do BBTS-u, gdzie ostatnio był zawodnikiem wchodzącym z ławki. – "Liczę w Kielcach na możliwość grania i zwycięstwa. Mocne strony? Walczak jestem… Mam dobry blok i zagrywkę, może w ataku już tak dobrze może nie jest, ale radzę sobie (śmiech)."

Dariusz Daszkiewicz , trener Fartu: – "Cały sezon w II lidze graliśmy dwójką seniorów na środku i juniorem, więc chcieliśmy go wzmocnić, by zwiększyć rywalizację. Postaramy się sprowadzić jeszcze kogoś na przyjęcie oraz drugiego rozgrywającego. Chcielibyśmy dokoptować jeszcze dwóch-trzech zawodników" – przyznaje.Kielecki zespół skończył już treningi. Przed nowym sezonem, który rusza dopiero 17 października spotka się na początku sierpnia. Wstępnie zaplanowano trzy wersje przygotowań – z dwoma bądź jednym obozem lub oszczędnościową bez wyjazdów.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved