Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Pierre Pujol: Musimy odnaleźć pewność siebie

Pierre Pujol: Musimy odnaleźć pewność siebie

fot. archiwum

Pierre Pujol powraca do formy po kontuzji kostki, której nabawił się podczas Tournoi de France. Rozgrywający Trójkolorowych, po niespodziewanej wygranej nad Serbią w 1. kolejce Ligi Światowej, podchodzi z optymizmem do meczów z Argentyną.

Pierre, jak Twoja kostka?

Pierre Pujol: Bardzo dobrze. Nie czuję bólu, więc wszystko jest dobrze. Rehabilitacja przebiegła pomyślnie.

Co szwankowało podczas waszego drugiego spotkania z Serbią?Wszystko po trochu. Serbowie zagrali od nas lepiej. My za to słabiej zagrywaliśmy i broniliśmy. Źle rozpoczęliśmy mecz, niewystarczająco skoncentrowani i to nas wiele kosztowało. Później udało nam się wrócić do gry, co było dla nas dobrą lekcją. Nie można podchodzić do meczu nieskoncentrowanym, jak amator.

Wygrana i porażka – to raczej dobry rezultat.

Zgadza się. W drugim przegranym meczu nie zagraliśmy źle, a weekend zakończyliśmy z trzema punktami, co nie jest złym rezultatem. Serbowie to bez wątpienia najsilniejsza drużyna w naszej grupie [pozostałe drużyny to Korea Południowa, Francja i Argentyna – przyp. red.], składająca się z zawodników, którzy grali w Polsce czy we Włoszech. Korea i Argentyna to zespoły podobne do naszego – młodzi zawodnicy wraz ze starszymi, mającymi międzynarodowe doświadczenie. 1:1 w Serbii uważam za dobry rezultat.

Jakie cele stawiacie sobie przed meczami z Argentyną?

Gramy u siebie i musimy dwukrotnie wygrać. Nieważne w jakim stosunku, potrzebujemy tych zwycięstw.

Co mówił wam trener Blain podczas tego tygodnia?

Jego przekaz opierał się na pracy, która miała nam pomóc odnaleźć pewność siebie, której trochę straciliśmy po ostatnim meczu. Przegrana oraz słabsza gra w dwóch setach trochę nas podłamała. Musimy odnaleźć tę pewność siebie, aby odbudować dobrą atmosferę, a wtedy wszystko będzie dobrze.

Nad jakim elementem najwięcej pracowaliście podczas treningów w tym tygodniu?

Skupiliśmy się na zgraniu. Trzech zawodników dołączyło do drużyny. Praca nad zgraniem i automatyzmem w grze nie jest łatwa.

Tłumaczyła: Marzena Czernek

źródło: inf. własna, sports.fr

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved