Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Gwardia Wrocław chce przystąpić do rozgrywek II ligi

Gwardia Wrocław chce przystąpić do rozgrywek II ligi

fot. archiwum

Taka deklaracja padła na ubiegłotygodniowym spotkaniu prezesa Mariusza Żebrowskiego z zawodnikami i trenerem Ireneuszem Kłosem. Jednak negocjacje z dotychczasowym sponsorem EnergiąPro Gigawat wciąż trwają.

Wszystko rozstrzygnąć ma się w piątek po południu. Dopiero potem rozpoczną się konkretne rozmowy o kontraktach.

Wspólnie zdecydowaliśmy, że chcemy walczyć o I ligę. Za kilka dni mamy usiąść i rozmawiać o umowach, bo negocjacje o finansowaniu klubu wciąż trwają – mówi Ireneusz Kłos. Słowa trenera potwierdza Żebrowski, zaznaczając jednocześnie, że wszystko zależy od tego, czy uda się dopiąć budżet. Trzon zespołu mają stanowić doświadczeni gracze, którzy z wrocławskim klubem związani są od lat: Maciej Krupnik, Mariusz Dutkiewicz i Wojciech Szczurowski.

Ten ostatni ze stolicą Dolnego Śląska wiąże przyszłość swojej rodziny. Z młodych zawodników zostaną Łukasz Karpiewski, Marcin Chmiela i dobrze spisujący się w minionym sezonie młody libero Adrian Mihułka. Na Krupniczej chce zostać Arkadiusz Świechowski, który do tej pory zastanawiał się, czy nie zmienić otoczenia. Jest duża szansa, że na kolejny sezon zostanie Adam Kurian. Nie wiadomo jak potoczy się rehabilitacja Arkadiusza Olejniczaka. Podstawowy przyjmujący Gwardii w trakcie sezonu uszkodził bowiem więzadła w kolanie.W najbliższą środę w hali przy ulicy Krupniczej rozegrany zostanie mecz kontrolny z udziałem osiemnastu graczy. Oprócz dotychczasowych gwardzistów do Wrocławia przyjadą zawodnicy, którzy wpadli w oko trenerowi podczas pierwszych konsultacji.

Wstępnie mam już rozpisane jak mogłaby wyglądać pierwsza szóstka – przyznaje prezes Żebrowski. – Po środowym treningu powinno zostać u nas dwunastu – trzynastu zawodników.

Mamy na uwadze 5-6 nowych nazwisk, ale za wcześnie mówić o konkretach – potwierdza trener Kłos. Nie wiadomo jeszcze z kim Gwardia rywalizowałaby w II lidze. Teoretycznie powinna trafić do grupy drugiej, podobnie jak inny spadkowicz AZS Nysa. Ale w takim przypadku do rozgrywek przystąpiłoby 12 ekip, bo nikt nie wywalczył w minionym sezonie promocji.

Nie ma takiej możliwości – poinformował Polski Związek Piłki Siatkowej. – Podstawowym wyznacznikiem jest kryterium geograficzne, ale nie może być tak, że w jednej lidze będzie 12 zespołów, a w drugiej 8. Zgłoszenia kluby muszą nadsyłać do 15 lipca i po tym terminie ustalimy składy poszczególnych grup.

Tak czy inaczej na Krupniczej wciąż jest wiele znaków zapytania.

Autorem tekstu jest Jakub Guder – Gazeta Wrocławska

 

źródło: Gazeta Wrocławska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved