Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Para Jennings/Fuerbringer przed MŚ w siatkówce plażowej

Para Jennings/Fuerbringer przed MŚ w siatkówce plażowej

fot. archiwum

Para Jennings/Fuerbringer zyskała  sympatię kibiców podczas mysłowickiego turnieju z cyklu World Tour. Amerykanie również zagrają na mistrzostwach świata w Stavanger. Dziś prezentujemy rozmowę z przesympatycznym Caseyem Jenningsem.

Reprezentanci USA nie ukrywają, że mistrzostwa świata są dla nich imprezą wyjątkową. – Jestem bardzo podekscytowany, że jedziemy na te mistrzostwa. To bardzo ważna impreza w naszym kalendarzu sportowym – mówi Jennings. Para Jennings/Fuerbringer jest tym bardziej podbudowana, że w ostatnim World Tourze przed turniejem w Stavanger zajęła drugie miejsce ulegając w całej imprezie tylko jednej parze – Brazylijczykami Harley/Alison. Po finale WT w Mysłowicach Jennings nie ukrywał, że para z Ameryki Południowej była zdecydowanie najlepsza: – Zdobyliśmy srebrny medal, przegraliśmy z najlepszą parą na tym turnieju, dlatego też uważam, że ten wynik jest dla nas ogromnym sukcesem – mówił na konferencji prasowej.

Bardzo ciężko trenujemy. Zresztą jak do każdego turnieju. Staram się podchodzić do tego na luzie, ale również bardzo pracowicie. Dlatego codziennie wychodzę na piach z myślą o ciężkiej harówce – opowiada Casey. – Nie mamy żadnych specjalnych obozów – dodaje. Amerykański zawodnik uważa, że na tę chwilę para Jennings/Fuerbringer jest dobrze przygotowana do mistrzostw. – Jesteśmy gotowi, damy z siebie wszystko – zapowiada Casey.

Co do celów i założeń na mistrzostwa świata w Stavanger, Jennings jest jednoznaczny i pewnie mówi – Mamy zamiar wygrać ten turniej. I nie ma innej opcji! Jak na razie, w światowych turniejach największy sukces amerykańska para odniosła w Mysłowicach, więc z pewnością byłby to spory sukces. Kto jest faworytem? – Oczywiście my! – mówi z uśmiechem na twarzy.Casey Jennings został również zapytany o najlepszą lokację turnieju. Co ciekawe, wybrał miejsce w Europie. – Myślę, że fajnie grałoby się w Szwajcarii, Austrii, no i może w tej Norwegii. Ale jeśli to ja miałbym wybierać – byłaby to Austria – ironizuje. – Śmiesznie by było – dodaje.

33-letni Jennings jest już doświadczonym zawodnikiem. W turniejach światowych występuje od 2002 roku. Oprócz tego, dla zawodnika ważne są występy w imprezach z cyklu AVP. Casey otwarcie mówi, że nie jest zestresowany. – Nie czuję jakiejś większej tremy. Po prostu wyjdę na boisko i zagram najlepiej, jak potrafię.

Stavanger nie jest dla Jenningsa obce. Grał tam już trzy razy. – Myślę, że Stavanger ma wspaniałych mieszkańców – wyraża opinię o mieście Jennings. – Oprócz tego serwują wspaniałe jedzenie, mają fajne miejsca do zabawy. Bardzo lubię to miasto – podsumował Casey.

 

*rozmawiał Maciej Nowocień (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved