Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. MŚ 2010: Znamy wyniki turnieju w Kazachstanie

Kwal. MŚ 2010: Znamy wyniki turnieju w Kazachstanie

fot. FIVB

Z zakończonego w czwartek turnieju kwalifikacyjnego rozgrywanego w miejscowości Ust-Kamenogorsk w Kazachstanie awansowały wszystkie uczestniczące w nim reprezentacje. Zawodniczki zagrają w rozgyrwkach grup D i E.

Powodem awansu wszystkich uczestników turnieju jest nie przystąpienie do niego siatkarek z Malediwów oraz pula trzech biletów do trzeciego etapu kwalifikacji, która przypadała właśnie na ten turniej.

Ostatnie spotkanie rozgrywek przebiegało pod zdecydowane dyktando gospodyń, które w trzech setach odprawiły rywalki pochodzące z Uzbekistanu. Reprezentantki Kazachstanu zdecydowanie przeważały we wszystkich partiach, czego owocem były dwucyfrowe przewagi nad przeciwniczkami.

Uzbekistan – Kazachstan 0:3
(10:25, 15:25, 9:25)Zdobywczynie pierwszego i trzeciego miejsca zagrają w rozgrywkach grupy E. Miejsce oraz data rozegrania turnieju zostanie wkrótce poznana. Wiadomo natomiast, że wystąpią w nim siatkarki z Kazachstanu, Nowej Zelandii, Korei i Tajwanu.

Sklasyfikowane na drugiej pozycji zawodniczki z Uzbekistanu zagrają w chińskim Chengdu w grupie D. Oprócz gospodyń ich rywalkami będą siatkarki z Fidżi i Tajlandii.

Tabela końcowa turnieju kwalifikacyjnego w Kazachstanie:

        Pkt. Zw. Por. Sety
Kazachstan 4 2 0 6:0
Uzbekistan 3 1 1 3:3
Nowa Zelandia 2 0 2 0:6

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved