Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Jose Gutierrez: Nie wiem czy nam starczy sił

Jose Gutierrez: Nie wiem czy nam starczy sił

fot. archiwum

Początek rozgrywek Ligi Światowej dla siatkarzy Wenezueli nie wypadł najgorzej. Szkoleniowiec Wenezueli obawia się o formę podopiecznych w drugim meczu z Polakami. - Wszystko zależeć będzie od tego, ile sił stracimy w piątek - mówi Jose Gutierrez.

Wenezuelczycy w swoim debiucie pokonali Finlandię 3:0. Kolejny mecz zakończył się co prawda przegraną 1:3, ale Guttierez jest usatysfakcjonowany. – Jestem zadowolony z wyników meczów z Finlandią. Trzeba wziąć pod uwagę, że inne zespoły zakończyły weekend z bilansem dwóch porażek – mówi.

Trener Wenezueli zdaje sobie jednak sprawę z tego, że jego drużynie daleko jeszcze do ideału. – Jest wiele rzeczy do poprawienia, takich jak relacja blok-obrona. Detale sprawiają, że nasza gra faluje, czasami wydaje się nieskoordynowana. Gutierrez podkreśla, że polepszyć należy nie tylko kwestie techniczne i taktyczne, ale także samo przygotowanie fizyczne. Zawodnikom brakuje jeszcze sił do tego, by zagrać na dobrym poziomie dwa mecze. Z tego też powodu wenezuelski szkoleniowiec obawia się o formę podopiecznych w drugim meczu z Polakami.

Jestem pewien, że praca jaką wykonaliśmy w tym tygodniu pod kątem przygotowania fizycznego, pozwoli nam dobrze zagrać w piątek, ale nie wiem co będzie w niedzielę – zaznacza. – Wszystko zależeć będzie od tego, ile sił stracimy w pierwszym pojedynku – mówi.

Większym optymistą jest Alejandro Terenzani, sekretarz generalny FVV. – Polska będzie trudnym rywalem. Mają więcej doświadczenia niż Finlandia w Lidze Światowej. Ale wierzymy, że możemy uzyskać dobre wynik w konfrontacji z nimi, bo już z Polakami graliśmy i wygrywaliśmy.

Mecze drugiego weekendu Ligi Światowej pomiędzy Wenezuelą a Polską rozgrywane będą 19 i 21 czerwca w Caracas.

Opracowanie: Katarzyna Biernacka

 źródło: radiomundial.com.ve, reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved