Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Guillaume Samica kontuzjowany

Guillaume Samica kontuzjowany

fot. archiwum

Guillaume Samica na skutek kontuzji, przynajmniej na miesiąc zakończył zmagania w tegorocznych rozgrywkach Ligi Światowej. Francuz, doznał urazu zwichnięcia stawu barkowo-obojczykowego, w którym dodatkowo wykryto lekkie oderwanie kości.

Ta przerwa potrwa około miesiąca, co może wiązać się z jego nieobecnością podczas ewentualnego finału w Belgradzie. Kolejnym kontuzjowanym francuskim zawodnikiem jest Emmanuel Ragondet , który podczas niedzielnego meczu skręcił kostkę. Jego uraz jest jednak mniej poważny, ale wyklucza go z gry na około 20 dni.

W miejsce tych dwóch zawodników trener Philippe Blain zdecydował się powołać dwóch braci – Loica i Baptiste Geiler. Wcześniej gracze ci trenowali z kadrą Francji B.

– "Guillaume i Emmanuel są bardziej doświadczeni, ten drugi pozwalał nam na większą stabilizację przyjęcia, dlatego jest to poważna strata. Teraz ci nowi zawodnicy mają okazję pokazać się z lepszej strony i wykorzystać szansę, jaką dostali. Na pewno zmienią się nasze mocne strony, myślę, że zyskamy znacznie więcej mocy na siatce i w zagrywce " – mówi z nadzieją szkoleniowiec Trójkolorowych, Philippe Blain .źródło: Sport1

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved