Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Chemik Bydgoszcz zagra w II lidze

Chemik Bydgoszcz zagra w II lidze

fot. archiwum

Zgodnie z obietnicą Piotra Sieńko, prezesa Delecty Bydgoszcz, Chemik przystąpi do II-ligowych rozgrywek mężczyzn. Przed dwoma laty, kiedy to bydgoszczanie po raz pierwszy taki awans uzyskali, nie dane im było tam zagrać.

Zabrakło pieniędzy i klub odsprzedał miejsce w II lidze Fartowi Kielce (awansował do I ligi). – W tym sezonie obiecałem chłopakom, że na pewno zagrają i słowa dotrzymam – deklarował prezes na jednej z konferencji prasowych.

Tak też się stanie – przekazał „Pomorskiej” Janusz Zacniewski, kierownik sekcji. – Zakończyliśmy budowanie pierwszego zespołu. Dokonaliśmy finansowego bilansu, wiemy jakimi środkami jeszcze dysponujemy i przystępujemy do kompletowania składu na II ligę. Wiadomo, że ma być to zespół oparty na młodych, perspektywicznych zawodnikach, którzy w niedalekiej przyszłości powinni zasilić pierwszy zespół.

A w Chemiku praca z młodzieżą przynosi wymierne efekty. Szkoleniowcy umieją wyszukiwać w regionie utalentowanych siatkarzy i odpowiednio ich szlifować. W minionym sezonie przebojem do ligowej i reprezentacyjnej szóstki juniorów wdarł się atakujący Dawid Konarski. W kadrze Delecty i reprezentacji jest też przyjmujący Wojciech Kozłowski. Ligowe nauki, na razie podczas treningów, pobierają libero Sebastian Tylicki i środkowy Mateusz Borucki. Z Chemika wywodzą się występujący w PlusLidze Wojciech Kaźmierczak i Tomasz Wieczorek, który w tym sezonie wrócił do macierzystego klubu, a najsławniejszym jego wychowankiem jest Michał Winiarski, reprezentant Polski seniorów.W obecnym zespole juniorów jest też kilku wartościowych siatkarzy, jak choćby Łukasz Owczarz, czy Tomasz Bonisławski – wylicza Zacniewski. – Zgłosili się do nas także młodzi zawodnicy z innych klubów, z którymi będziemy rozmawiać. Chcemy, aby w drużynie znalazło się 2-3 rutynowanych zawodników, stąd też w II-ligowych meczach będą występować siatkarze z pierwszej drużyny nie mieszczący się w meczowej dwunastce. Być może na newralgicznej pozycji rozgrywającego wystąpi doświadczony Artur Hoffmann. Ostateczny skład chcielibyśmy skompletować do końca czerwca, a tymi sprawami będą zajmowali się Robert Kaźmierczak oraz trener tego zespołu Tomasz Zaczek. Co do jego finansowania, to być może pieniądze na ten cel przekaże sponsor, który wszedłby w nazwę. Prowadzimy zaawansowane rozmowy z dwoma firmami zainteresowanymi taką formą reklamy. Mam nadzieję, tak jak w przypadku pierwszego zespołu, zakończą się one teraz też pozytywnie.

 

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved