Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Tomasz Tomczyk: Chciałem grać w Pluslidze

Tomasz Tomczyk: Chciałem grać w Pluslidze

fot. archiwum

Tomasz Tomczyk to jeden z trzech nowych zawodników, który w ostatnich dniach zasilił szeregi AZS UWM Olsztyn. Jako jedyny nie miał do tej pory możliwości gry w PlusLidze. W tamtym roku występował w pierwszoligowym BBTS Bielsko-Biała.

Razem z BBTS-em Bielsko-Biała w poprzednim sezonie do ostatniej chwili walczyłeś o awans do PlusLigi. Nie udało się. Nie myślałeś, żeby zostać w klubie i jeszcze raz powalczyć o awans?

Oczywiście, że ochota była. Nie tylko u mnie, ale i u całego zespołu. Natomiast wiadomym było, że po takim sezonie kilka klubów będzie chciało nas jako zawodników u siebie. Lepsze perspektywy, większa i lepsza możliwość gry w wyższej lidze zdecydowały, że jednak nie tylko ja, ale i inni zawodnicy zdecydowaliśmy się opuścić klub.

No właśnie. Ty przenosisz się do Olsztyna. Czym kusił Cię akademicki klub?Było jeszcze kilka innych ofert poza olsztyńską. Może nie było tylu ofert z PlusLigi i to był największy plus po stronie Olsztyna – możliwość gry w PlusLidze. Może nie w pełnym wymiarze czasowym, ale na pewno ta gra się pojawi.

W Olsztynie tworzony jest zespół w oparciu o młodych zawodników i chyba tu jest Twoja szansa na częste występowanie na parkiecie…

Na pewno… Ale myślę, że to nie będzie do końca zespół składający się tylko z młodych ludzi. Myslę, że np. Częstochowa lub Jastrzębie będzie operowało jeszcze młodszym składem. W Olsztynie będą Ci doświadczeni zawodnicy, chociażby Tomek Józefacki, czy Kuba Oczko, który przecież do juniorów już nie należy.

Czego oczekujesz od zespołu, patrząc na skład jakim na chwilę obecną dysponuje trener Mariusz Sordyl?

Ja od oczekiwań byłbym daleki. Jeszcze nie wiadomo jaki do końca skład będzie, o co będziemy mieli walczyć. Ja też na początku będę się czuł niepewnie, więc od oczekiwań chciałbym odstąpić. Wiem, że będę oczekiwał od siebie jak największego zaangażowania w trening, w grę, żeby robić duże postępy.

Jak mógłbyś w skrócie zaprezentować siebie kibicom? Twoje największe atuty to…?

Nie będę o tym mówił. Myślę, że to wyjdzie w trakcie sezonu. Nie wiem, czy to będą atuty, czy może jeszcze braki, ale myślę, że szybko z kibicami się poznamy .

Wiemy, że występujesz na pozycji przyjmującego. Wcześniej grałeś w ataku. Możemy powiedzieć, że jesteś zawodnikiem uniwersalnym, czy już bardziej przyjmującym?

Dłużej grałem na ataku. Przyjmującym jestem tak naprawdę dopiero od roku. I to przyjęcie pewnie jest jeszcze do dopracowania, ale zdecydowałem się, że będę grał tylko na przyjęciu. I mam nadzieję, że w tej kwestii nie będzie już żadnych problemów.

Kiedy możemy się Ciebie spodziewać w Olsztynie?

Po zgrupowaniu kadry B, czyli na przełomie sierpnia i września.

 

*rozmawiał Adrian Brzozowski (TVP Olsztyn)

źródło: azsuwmolsztyn.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved