Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Siatkówka plażowa zawita do Poznania

Siatkówka plażowa zawita do Poznania

fot. archiwum

Aura w czerwcu nie rozpieszcza, ale najbliższe dni mają być dowodem na to, że lato nadal występuje w Polsce. W Poznaniu gorący weekend zapowiada się z jeszcze innego powodu. Na placu Wolności odbędzie się bowiem turniej siatkówki plażowej kobiet.

Żeńskich zawodów takiej rangi jeszcze w stolicy Wielkopolski nie było. Spodziewamy się co najmniej czterdziestu par, w tym także kilku zagranicznych duetów ze Słowacji i Czech – podkreślił Damian Lisiecki, główny organizator siatkarskich imprez w ramach projektu Plaża Wolności 2009. W gronie uczestniczek, walczących o atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe (pula nagród – 10 tys. zł), być może pojawią się mistrzynie Polski, Joanna Wiatr i Katarzyna Urban. – Dziś wyjeżdżamy do Berlina na eliminacje do ME. Jeśli jutro przebijemy się do turnieju głównego, to do Poznania nie dotrzemy. Jeżeli jednak nie spiszemy się najlepiej, to na pewno zjawimy się na Plaży Wolności – wyjaśniła Joanna Wiatr.

Zapytaliśmy ją także o to, czy siatkówka plażowa w żeńskim wydaniu jest bardziej atrakcyjna niż w męskim? – Facetów przebijamy walorami estetycznymi, bo panowie na widowni wolą oglądać rozebrane kobiety. Z kolei mężczyźni mocno zbijają i potrafią stworzyć lepsze widowisko. Każdy może sam osądzić, co jest lepsze, ale prawda jest taka, że męskie turnieje zazwyczaj cieszą się większym zainteresowaniem. Mam nadzieję, że w Poznaniu będzie inaczej – dodała 22-letnia zawodniczka.

 źródło: naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved