Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Niezwykła popularyzacja szkolnej siatkówki

Niezwykła popularyzacja szkolnej siatkówki

fot. archiwum

Zakończył się 15. sezon ligi, która w niezwykły sposób popularyzuje siatkówkę w szkołach średnich. Jej niezwykłość polega na swoistym organizacyjnym wolontariacie. Czołowe drużyny grające w SLS prezentują bardzo wysoki poziom.

W rozgrywkach, nad którymi honorowy patronat mieli prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz i marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik , wzięła udział rekordowa liczba 64 zespołów. Poziom prezentowany przez czołowe drużyny był bardzo wysoki. Mecz finałowy Pucharu SLS Dziewcząt, rozegrany 15 czerwca w hali MOS-Wola podczas uroczystego zakończenia 15. sezonu szkolnej ligi, stał na poziomie niespotykanym w rozgrywkach szkolnych.

Cieszy dość liczny udział gimnazjów w zawodach. Daje bowiem nadzieję na dłuższy cykl szkolenia tej młodzieży w szkołach (trzy lata gimnazjum i trzy lata liceum), a więc na to, że grać będzie ona coraz lepiej – ocenia prezes SLS Witold Mysyrowicz . – W większości szkół jest sprzyjający siatkówce klimat. Rozgrywki udało się po raz kolejny przeprowadzić dzięki przychylności większości dyrektorów szkół oraz zaangażowaniu młodzieży i trenerów. Niestety, sponsorzy nie palą się do tego, by nam pomagać. Mówią: „Nie ma was w telewizji, to nas to nie interesuje". Muszą nam więc wystarczyć skromne środki otrzymywane od władz miasta Warszawy i województwa – kończy prezes SLS.

Wydaje się, że zarówno władze oświatowe, jak i sportowe powinny bardziej niż dotychczas zainteresować się szkolnymi rozgrywkami, toczącymi się od 15 lat dzięki zaangażowaniu autentycznych działaczy, którzy nie pobierają za to pensji. Warto podkreślić, że obecnie w reprezentacji Polski w Lidze Światowej gra trzech niedawnych zawodników SLS: Grzegorz Łomacz , Karol Kłos i Piotr Nowakowski . W 15. edycji rozgrywek szkolnej ligi najbardziej wyróżnił się Bartosz Krzysiek (206 cm wzrostu), tegoroczny maturzysta LXXII LO im. Jasińskiego, zawodnik MKS MDK i członek kadry narodowej juniorów. 

źródło: Życie Warszawy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved