Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > „Matlak Team” na Podpromiu

„Matlak Team” na Podpromiu

fot. archiwum

Sparingi polskich siatkarek z Rosją, kwalifikacje do Mistrzostw Świata. Szykuje się iście siatkarski lipiec na Podkarpaciu. O krótką rozmowę na ten temat Strefa Siatkówki poprosiła prezesa Podkarpackiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej (wiceprezesa PZPS)  Wiesława Radomskiego.

Już niedługo kadrę Jerzego Matlaka czeka niezwykle ważny sprawdzian – turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Świata, który w dniach 17-19 lipca będzie rozgrywany w Rzeszowie. Kibice na Podkarpaciu już zacierają ręce na myśl o możliwości podziwiania na żywo naszych „złotek". Niedawno pojawiła się informacja, że seniorki przygotowując się do turnieju rozegrają 15 lipca w Łańcucie sparing z Rosjankami. Okazuje się jednak, iż nie jest to jedyna niespodzianka, jaką dla kibiców z Polski południowo-wschodniej przygotowali włodarze PZPS. Dzień wcześniej – 14 lipca reprezentacje Polski i Rosji zaprezentują się sympatykom siatkówki w rzeszowskiej hali Podpromie! Czy zatem Rzeszów może stać się „południową stolicą siatkówki"?

Co wpłynęło na wybór Rzeszowa jako organizatora tak wielu znaczących spotkań – zarówno sparing z Rosjankami jak i niezwykle ważne kwalifikacje?

Wiesław Radomski : – Cóż, przede wszystkim Rzeszów dysponuje świetnymi warunkami, aby przygotować tego rodzaju imprezę. Bardzo dobra baza sportowa, a do tego świetna atmosfera na meczach. Przed tak ważnym turniejem istotne jest, by rozegrać spotkania kontrolne z silnymi drużynami, a jeśli przy okazji można „wypróbować" halę, na której toczył się będzie turniej to należy z tego skorzystać. Z naszej strony chcieliśmy umożliwić jak największej rzeszy kibiców, zobaczenia na żywo reprezentacji Polski. Sparing pozwoli obejrzeć kadrę tym, którzy nie będą mogli być na meczach kwalifikacyjnych .Czy zatem może to służyć również swego rodzaju popularyzacji siatkówki w tym regionie?

Każde rozgrywki mają za zadanie promocję sportu. Podkarpacie ma piękne tradycje siatkarskie – wychowało się tu wielu wspaniałych zawodników i zawodniczek. Kluby z tej części Polski parę lat temu stanowiły o sile naszej siatkówki. Zresztą po dziś dzień takie zespoły jak Resovia czy Stal Mielec należą do ścisłej czołówki. Siatkarze Asseco Resovii to aktualni Wicemistrzowie Polski.

Wielu obserwatorów zgodnie podkreśla, że na Podpromiu spotykają się z bardzo dobrym dopingiem na meczach siatkówki. Pan również zwrócił uwagę na wspaniałą atmosferę, która panuje w rzeszowskiej hali. Czy stanowiło to dodatkowy plus przy wyborze miejsca rozgrywek?

Zdecydowanie tak. Poza tym rzeszowska hala gościła już nieraz tak ważne imprezy i zawsze świetnie sprawdzała się w roli organizatora. Wystarczy przypomnieć chociażby eliminacyjny mecz do ME z Niemkami w 2003 roku, kwalifikacje do MŚ mężczyzn w 2005, czy World Grand Prix kobiet z 2007 roku. Mam nadzieję, że w tym roku będzie jeszcze lepiej.

W dniu 14 lipca o godzinie 20.00 (o tej godzinie Polki będą rozgrywać swoje mecze w kwalifikacjach) kadra Jerzego Matlaka spotka się na Podpromiu z zespołem Władimira Kaziutkina . Bilety w cenie 10 zł można będzie zakupić od 6 lipca (od poniedziałku do piątku) w biurze PWZPS – tel. 0178535603 (ul.Pułaskiego 13a) w godzinach 10.00 – 14.00.
W dniu meczu bilety będzie można nabyć w hali Podpromie od godziny 12.00. Serdecznie zapraszamy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved