Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kadra Avii skompletowana

Kadra Avii skompletowana

fot. archiwum

Trener świdnickich siatkarzy Krzysztof Lemieszek wie już, z kim przyjdzie mu pracować w sezonie 2009/2010. Do zespołu Avii dołączyło czterech nowych zawodników. Już wcześniej Avię wzmocnił środkowy Pronaru Hajnówka Michał Jaskulski.

Kontrakty z pierwszoligowcem ze Świdnika podpisali teraz Rafał Grabarczyk, Łukasz Makowski i Oskar Dziewit. Pierwsi dwaj są rozgrywającymi, a Dziewit gra na pozycji przyjmującego. – Pozyskaliśmy trzech młodych graczy niejako na deser. Grabarczyk i Makowski to spore niewiadome. Nie mieliśmy wielkiego pola manewru. Zarząd i ja postawiliśmy na młodość – powiedział trener Avii Krzysztof Lemieszek. – Mieliśmy możliwość sprowadzenia Łukasza Kruka, niezwykle doświadczonego zawodnika. Ostatnio występował w Treflu Gdańsk. Zwyciężyła jednak opcja młodzieżowa – tłumaczy Lemieszek.

Grabarczyk występował ostatnio w II lidze, w barwach Bzury Ozorków i z Avią związał się dwuletnim kontraktem. – Jest obdarzony bardzo dobrymi warunkami fizycznymi i motorycznymi. Jest niezwykle skoczny. Musiałem się oprzeć na opinii ludzi postronnych. Mam na myśli Marcina Sadeckiego, który grał w Ozorkowie. A przecież pierwsze kroki w siatkówce stawiał właśnie w Avii. Jego opinia spowodowała, że podpisaliśmy z Rafałem kontrakt – mówi szkoleniowiec.

Kontrakt Makowskiego, ostatnio występującego w MOS Wola Warszawa, jest skonstruowany nieco inaczej. Umowa została bowiem podpisana na rok z opcją przedłużenia na kolejny sezon. – Łukasz był u nas przez dwa dni na testach i zostawił niezłe wrażenie. Jest bardzo waleczny i zaawansowany technicznie. Dysponuje jednak nieco słabszymi warunkami fizycznymi niż Makowski. Mam jednak nadzieję, że obydwaj będą się dobrze uzupełniać – twierdzi Lemieszek.Czy trener Avii nie obawia się ryzyka, jakim jest oparcie gry trzeciego zespołu minionego sezonu zaplecza PlusLigi na barkach dwóch młodych graczy? – Nic wielkiego się w zespole nie zmieniło poza zamianą Zbyszka Żurka na Dziewita. Obydwaj mają podobne warunki fizyczne, są skoczni i nieźli w przyjęciu. Jest to więc ryzyko, ale też wyzwanie. Nie ma co tego ukrywać. Będziemy bacznie obserwować poczynania naszych nowych rozgrywających. Wierzę, że nie odczujemy straty Maćka Gorzkiewicza – uważa trener Avii.

Negocjacje zaczęliśmy szybko. Mieliśmy rozbudzone apetyty na pozyskanie skrzydłowego i przyjmującego o lepszych warunkach fizycznych. Bo do tej pory mieliśmy zawodników, których średnia wzrostu wynosiła 190 cm. Jakub Radomski z Politechniki chciał do nas trafić, ale nowy trener warszawian Radosław Panas zostawił go w stolicy. Musieliśmy porzucić te życzenia. Podjęliśmy szybkie decyzje. Stanęło na Oskarze Dziewicie, którego kontrakt jest skonstruowany tak jak Makowskiego. Na pewno Oskar ma inny charakter od Zbyszka Żurka, który jest zamknięty w sobie. Oskar to istny wulkan – chwali pozyskanego z Ósemki Siedlce Dziewita trener Lemieszek.

W Świdniku pozostali Mariusz Kowalski, Michał Baranowski, Wojciech Pawłowski, Marcin Malicki, Jakub Guz, Marcin Jarosz, Jakub Guz i Marcin Kurek.

Autorem tekstu jest Tomasz Puszka

 

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved