Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Siatkówka plażowa, czyli nowa moda w Krakowie?

Siatkówka plażowa, czyli nowa moda w Krakowie?

fot. archiwum

Kraków "kupił" siatkówkę plażową, co do tego nie ma wątpliwości. Świadczą o tym choćby frekwencja kibiców na krakowskim turnieju Grand Prix Polski mężczyzn oraz reakcje publiczności.  Nadzieje organizatorów  na przyszły rok są jeszcze większe.

Słowa uznania należą się też wszystkim uczestnikom trzydniowych zmagań nad zalewem w Nowej Hucie. Podkreślił to m.in. trener kadry siatkarzy plażowych, Sławomir Robert: – Do Krakowa przyjechały, bez jednej, wszystkie najlepsze drużyny w Polsce. I nie zawiodły. Poziom turnieju mogę ocenić jako dobry. Ponadto Kraków pokazał, że lubi siatkówkę plażową i jest świetny organizacyjnie. Wierzę, że spotkamy się tutaj również w przyszłym roku! Jak wiadomo, siatkówka plażowa jest dyscypliną olimpijską. W związku z tym rysuje się olbrzymie pole do popisu dla organizatorów poszczególnych turniejów.

Podkreślił to zresztą prezydent Krakowa, profesor Jacek Majchrowski: – Mam nadzieję, że w przyszłym roku nasz krakowski turniej będzie miał już charakter międzynarodowy. Tego życzę Państwu tu zebranym i sobie.

Gorące podziękowania należą się więc całej rzeszy ludzi zaangażowanych w zorganizowania i przeprowadzenie nowohuckiego turnieju. Nieoceniona była pomoc i bezmiar cierpliwości obecnego szefa PR w krakowskim ZIS – Jerzego Sasorskiego. Za punkt honoru postawił sobie bycie wszędzie i służenie radą wszystkim potrzebującym. I jak powiedział, tak uczynił!Na koniec opinia o krakowskich zawodach, wyrażona przez wicemistrza świata w tzw. normalnej siatkówce, a byłego doskonałego „plażowicza” – Daniela Plińskiego: – Przez ostatnich pięć lat nie grałem w siatkówkę plażową. Mam więc skalę porównawczą. Kraków perfekcyjnie zorganizował i przeprowadził ten turniej. Cieszę się, że tu byłem!

Autorem tekstu jest Wojciech Batko

źródło: Gazeta Krakowska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved