Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Marcus Popp: Potrzebowaliśmy pewnej odmiany

Marcus Popp: Potrzebowaliśmy pewnej odmiany

fot. archiwum

To z pewnością ciekawa wiadomość dla fanów Bjoerna Andrae i Marcusa Poppa. Przyjmujący reprezentacji Niemiec grają ze sobą w cyklu turniejów siatkówki plażowej w Niemczech. W rozmowie ze Strefą Siatkówki Marcus Popp opowiada o grze z Bjoernem.

Maciej Nowocień: Grałeś już kiedyś w siatkówkę plażową?

Tak, grałem przez całe lato od 2001 do 2005 roku. Moimi partnerami byli Eric Koreng i Kay Matysik. Jak wiadomo, teraz są jednymi z niemieckich siatkarzy plażowych. Z Erikiem zdobyliśmy mistrzostwo Europy U-23. Odbywało się to w Waszym kraju, w Starych Jabłonkach. To było dla mnie wielkie przeżycie. Z Matysikiem byłem trzeci w mistrzostwach Niemiec i wygraliśmy turniej z cyklu FIVB Challenger we Włoszech.

Skąd pomysł, żeby powrócić do plażówki z Bjoernem?Ja już wiedziałem jak świetna to dyscyplina sportu. Nie było również trudno przekonać Bjoerna, aby zagrał ze mną. On również bardzo lubi plażę i ma wielką chęć żeby pograć, kiedy za oknem widzi słońce.

Podobno grając i na plaży i na hali jest większe ryzyko kontuzji…

Ryzyko jest wszędzie (śmiech). Grałem tak przez pięć lat i nie miałem większych problemów z kontuzjami. Jeśli wiesz, że Twoje ciało podoła takiemu wysiłkowi, nie ma kłopotu żeby grać zarówno w hali, jak i na plaży. Oczywiście, jesteśmy przestrzeżeni przed kontuzjami i bardzo na siebie uważamy.

Dlaczego akurat Bjoern?

On jest naprawdę dobry na plaży. To zawodnik doskonale wyszkolony technicznie i dobrze radzi sobie z manipulowaniem piłki. Oprócz tego, podpowiadam mu, zdradzam trochę tajników plażówki, a on uczy się bardzo szybko.

Macie zamiar grać na poważnie, w turniejach światowych, czy tylko dla własnej przyjemności w Niemczech?

W tym roku gramy w zasadzie dla zabawy. Potrzebowaliśmy po prostu jakiejś odmiany. Przez tyle lat gramy jedynie w hali i to się zaczęło robić troszeczkę nudne. Jest to dla nas przede wszystkim niesamowita zabawa, a czy coś więcej – pokaże czas.

*rozmawiał Maciej Nowocień (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved