Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Avia Świdnik stawia na młodzież

I liga: Avia Świdnik stawia na młodzież

fot. archiwum

Świdnicka Avia kompletuje skład na sezon 2009/2010 w I lidze mężczyzn. Nowymi rozgrywającymi "żółto-niebieskich" zostali 20-letni Łukasz Makowski z MOS Wola Warszawa oraz 24-letni Rafał Grabarczyk z Bzury Ozorków.

Na przyjęciu występował będzie Oskar Dziewit (22 lata) z Ósemki Siedlce, który podobnie jak Makowski zawarł roczny kontrakt. Grabarczyk ma bronić barw Avii przez dwa lata. Ostatecznie zrezygnowano z zatrudnienia wcześniej Łukasza Szablewskiego z AZS UWM Olsztyn.

Ten rozgrywający był dla nas za drogi – komentuje Marian Chałas, prezes Avii. – Jeśli Makowski i Dziewit sprawdzą się, zostaną w Avii na dłużej, mają taką opcję w umowach. Nie znana jest sportowa przyszłość Marcina Kurka, który nosi się z zamiarem przenosin do II ligi. Gdyby nas opuścił, wówczas zmuszeni będziemy szukać jeszcze kolejnego przyjmującego.

Gram bardzo efektownie, a czy efektywnie, okaże się w trakcie sezonu – opisuje Dziewit. – Avia to klub z tradycjami, dlatego podpisałem kontrakt. Ponadto chciałem wejść na poziom pierwszej ligi, a świdnicki klub wydaje się do tego idealnym miejscem.Makowski ma w swoim dorobku mistrzostwo Polski juniorów z 2008 roku, a w drużynie walczył o miejsce pod siatką z Fabianem Drzyzgą, reprezentantem Polski. – Grałem także z Dominikiem Wójcickim, który występuje w Avii – dodaje siatkarz. – Mam nadzieję, że szybko przekonam do swoich umiejętności trenera Krzysztofa Lemieszka i z Avią osiągnę sukces. W tym sezonie pierwszej ligi nie można wskazać jednoznacznie faworyta. Wszystkie drużyny osłabiły swoje składy, a w Świdniku większa część kadry pozostała i to powinno zaprocentować. Dlaczego akurat Avia? Bo była to korzystna propozycja ze względu na możliwość częstych występów.

Kadra Avii Świdnik na sezon 2009/2010:

Rozgrywający: Rafał Grabarczyk, Łukasz Makowski

Przyjmujący: Jakub Guz, Marcin Jarosz, Marcin Kurek, Oskar Dziewit

Środkowi: Michał Baranowski, Michał Jaskulski, Marcin Malicki

Atakujący: Wojciech Pawłowski, Dominik Wójcicki

Libero: Mariusz Kowalski

 

źródło: Dziennik Wschodni, Kurier Lubelski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved